Неділя, 21 Квітня, 2024

Як Microsoft збирається «вбити» Android

Мобільній операційній системі Windows Phone не вдалося зайняти значущі позиції на ринку, і тому Microsoft надасть їй переваг іншим способом. Компанія послабить монополіста мобільного світу – систему Android. І для цього Microsoft вкладає гроші у нового гравця на Android.

Редмондська корпорація інвестує майже $70 у компанію Cyanogen, яка виготовляє модифіковані операційні системи на базі Android. Подібні плани раніше існували лише у вигляді чуток, а зараз набувають чіткіших форм.

Новий Android

Експерти вже давно бачать Cyanogen ще однією мобільною екосистемою. Ця спільнота ентузіастів стала настільки відомою, що перетворилася на компанію з амбітними планами. Вона, наприклад, хоче стати третьою за популярністю екосистемою у світі, обігнавши BlackBerry і Windows Phone, які ділять цю позицію.

Спільнота Cyanogen займається тим, що випускає поліпшені і допрацьовані прошивки для смартфонів на базі Android. З ними користувачі можуть отримати від свого мобільника більше, ніж у нього вклав виробник. Зараз кількість користувачів Cyanogen у порівнянні із загальною кількістю гаджетів з Android невелика – менше 3 млн гаджетів. Це пов’язано зі складністю установки, оскільки Cyanogen вимагає перепрошивки мобільного апарата, завантаження декількох файлів і точного дотримання інструкцій.

Однак скоро такі складнощі залишаться в минулому: Cyanogen почала співпрацювати з виробниками мобільників. Вона, наприклад, надає свою платформу компаніям OPPO  та OnePlus, які постачатимуть пристрої із встановленою прошивкою від Cyanogen.

«Ми заберемо Android у Google», – сказав директор Cyanogen Кірт МакМастер в інтерв’ю WSJ. Він повідомив, що компанія вже отримала $100 млн інвестицій.

Google давить

У плани Cyanogen також входить заміна екосистеми Google Play на власний магазин додатків. Подібне роблять також інші розробники модифікованих Android: Amazon зі своєю Fire OS, Яндекс з платформою Яндекс.Кіт та багато китайських виробників.

Нова екосистема програм повинна зробити Android більш відкритою платформою, адже сьогодні Google висуває все більше вимог до виробників. Якщо останні хочуть легально використовувати магазин додатків Google Play, вони також зобов’язані встановити масу інших служб і продуктів пошукового гіганта.

Популярність різних мобільних ОС. Android став майже монополістом на смартфонах

Google також бореться з фрагментацією, чим обмежує відкритість Android. За даними Єврокомісії, пошуковий гігант активно використовує своє майже монопольне ринкове становище, щоб змусити виробників відмовитися від випуску мобільних пристроїв на базі сильно модифікованих версій Android (без Google Play та інших служб).

Проблеми Microsoft

Платформа Windows Phone може поки що лише мріяти про таку ж популярність, яку мають iOS чи Android. Це одна з причин, чому нові додатки для неї з’являються в середньому через 200 днів після виходу на iOS і Android. Платформа від Microsoft практично ніколи не отримує додатки серед перших.

Частка Windows Phone на ринку мобільних ОС досягала 3,4% в четвертому кварталі 2013 року, але відтоді знизилася до 2,8%, підрахували аналітики IDC. Через це розробники не бачать особливого сенсу писати для неї програми. Брак додатків, у свою чергу, відштовхує користувачів, і вони переходять на інші платформи.

Експерти погоджуються, що для боротьби на мобільному ринку Microsoft краще інвестувати в інші версії Android. «У Cyanogen більше шансів, ніж у Microsoft, на створення третьої найбільшої мобільної екосистеми», – зазначив в інтерв’ю WSJ керівний директор інвестиційного банку Rutberg & Co. Раджів Чанд.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися