Четвер, 29 Лютого, 2024

Як отримувати гарні фотографії зими на смартфоні

girl-with-a-camera-in-swiss-alps

Україну накрила сніжна заметіль, і саме час поділитися нею з друзями в соцмережах. Для гарних знімків зимової краси не потрібно мати дороге професійне обладнання – згодиться і смартфон. Фотографії також будуть кращими, якщо дотримуватися наступних порад.

Вдягайтеся тепло

Щоб зняти гарні фотографії, необхідно мати гнучкі пальці та кінцівки, а це складно, коли вони замерзли. Смартфони із сенсорними екранами в більшості лише сприяють замерзанню, оскільки вони не підтримують роботу через звичайні рукавиці. Тому ви можете модифікувати звичайні, додавши до кінцівок пальців в тканині струмопровідний матеріал. Або можна купити вже готові рукавички для сенсорних екранів.

Також пам’ятайте, що літій-іонні акумулятори «не люблять» мінусової температури. Через неї вони знижують свою доступну ємність, тому перед виходом на фотографування зарядіть батарею повністю.

Знайдіть надійну позу

Одна з головних умов у зйомці будь-яких сюжетів – тримати камеру нерухомо. Узимку це зробити особливо складно через лід та сніг на землі. Тому не кваптеся фотографувати – спершу надійно влаштуйтеся, щоб камера не тремтіла.

Фотографувати відразу після непогоди

Фотограф Девід Кінхем з компанії Borrow Lenses каже, що найкращі знімки виходять, як тільки погода починає очищуватися після бурі. Сніг тоді чистий, хмари в небі яскраві та мальовничі. При цьому також достатньо світла для нормальної роботи камери.

Уникайте ясних днів

Фотографувати зимові сюжети в чудовий ясний день може бути не такою гарною ідеєю, як здається. Відбите від снігу світло, за словами експертів блогу мандрівників та фотографів Lenticular Travel, засліпить камеру. Уникнути цього можна, якщо вирушити фотографувати рано-вранці, коли сонце ще не повністю зійшло. Можна також дочекатися, поки світило не опиниться за хмарами – це також зменшить яскравість його світла.

Час чорно-білих фотографій

Зима – це єдина пора року, коли можна сміливо прибрати кольори з фотографій, стверджують фахівці школи фотографії iPhone Photography School. У хмарний чи сніжний день світла все одно недостатньо, і все виглядає сірим. Але навіть такий пейзаж можна зробити виразнішим, перевівши камеру в чорно-білий режим та додавши їй контрастності та яскравості.

shadow-of-the-man-while-photography-on-the-snow

Знайдіть правильний додаток камери

Білий сніг як фон може змусити додаток камери вашого смартфона вибрати неправильний баланс білого. Тому варто пошукати в магазинах додатків програму камери, яка впорається з такими умовами. На iPhone, наприклад, можна спробувати Camera+. На Android для цього підійде CameraZoom FX, а на Lumia варто завантажити Nokia Pro Cam.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися