Як переможець Євробачення став відомий за день до фіналу

Фанатам популярного пісенного конкурсу цього року не обов’язково було дивитися фінальне змагання. Їм достатньо було запитати про це у пошукової машини. Наприклад, пошуковик Bing правильно назвав переможця на день раніше фінального змагання.

За даними пошуковика, переможцем Євробачення цього року мав стати співак із Швеції – його шанси були 17%. Друге місце повинна була посісти Італія, третє мало дістатися Росії, а четверте – Австралії.

Хоча Bing вгадав переможця, він неправильно визначив інші позиції: друге місце зайняла Росія, третє – Італія, а 4-10 місця зайняли Бельгія, Австралія, Латвія, Естонія, Норвегія, Ізраїль і Сербія відповідно.

Експерти пояснюють це тим, що двигун передбачення Bing Prediction Engine спирається на історичні дані попередніх змагань, а також на думки користувачів, які він знаходить в інтернеті. Останні можуть докорінно змінитися навіть за один день, і тому прогнози пошуковика справдилися не повністю.

Методику визначення майбутнього за допомогою масиву наявної інформації винайшов Девід Ротшильд (David Rothschild). Цей аналітик Microsoft став відомий завдяки своїм вдалим передбаченням результатів різноманітних подій. Наприклад, у 2012 році він правильно назвав переможців виборів президента США у всіх штатах, крім одного.

Перетворитись на провидця майбутнього Bing допомогла його специфіка роботи: він опрацьовує трильйони сигналів для відображення подій у реальному світі. З такими даними він у 2014 році правильно визначив результати 15 із 16 ігор Світового кубку FIFA, а в 2015 правильно назвав 16 із 19 переможців премії Оскар. У 2014 році фанати заздалегідь знали 21 із 24 власника Оскару.

Пошуковик навіть дозволяє заздалегідь знати майбутнє важливих геополітичних подій. За три дні до голосування у Шотландії щодо незалежності методика Ротшильда показала, що цей регіон залишиться у складі Великобританії з імовірністю 77,4%. Два дні потому впевненість експерта щодо такого фіналу зросла до 79,5%, а вранці в день голосування він підняв її до 84%.

Прогнозувати результати вдається завдяки тому, що шанси на перемогу та програш пов’язані з популярністю учасників. У першому наближенні її можна визначити як частоту та емоційність пошукових запитів. Якщо підставити цю інформацію у створену фахівцями Microsoft математичну модель, тоді можна передбачати події з великою ймовірністю. При цьому спеціалісти враховують різноманітні особливості. Наприклад, на результати часто впливають регіональні вподобання глядачів та інші тенденції.

Кожне передбачення, яке робить Ротшильд, використовує різні набори даних, котрі часто є комбінацією соціологічних опитувань, історичних результатів, ставок в інтернеті, статистики та відомостей користувачів. Наприклад, для фіналу бейсбольної ліги Major League Baseball, багато інформації стає доступно впродовж сезону. Для світового футбольного кубку World Cup її немає, тому науковець залучає дані від користувачів та доповнює їх історичними фактами про гравців, команди та їхні результати.

За матеріалами: Microsoft Daily

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я