Скейтборд, який літає: фантастика ставить рекорди

Канадський винахідник Каталін Олександру Дуру побудував ховерборд – дошку, яка літає, – і встановив на ньому світовий рекорд за дальністю польоту. Винахідник подолав на ній 275,9 метрів і потрапив у Книгу рекордів Гіннесса.

Розробник будував свій літальний апарат 12 місяців. І, на відміну від оригінальних ховербордів із фільмів серії «Назад в майбутнє», які використовували два антигравітатори для відриву від землі, у пристрої Дуру використовуються потужні пропелери. Тому якщо базові моделі кіношних ховербордів не могли рухатися над водою, винахід канадця поставив рекорд над озером.

Щоб потрапити в Книгу рекордів Гіннесса, Каталін повинен був пролетіти понад 50 метрів, але він подолав дистанцію в п’ять разів більше необхідної. Коментуючи свій рекорд, він сказав: «Я хотів показати, що на ховерборді можливий стабільний політ, і що людина може ним керувати своїми ногами».

Залишається ще додати, що за два дні після того, як відео польоту канадця на ховерборді з’явилося на YouTube на офіційній сторінці Книги рекордів Гіннесса, його вже переглянули понад два мільйони глядачів.