Як Україна стане супутниковою державою

Влада планує найближчими роками впритул зайнятися космічною галуззю. Вона хоче підняти престиж космічної діяльності в очах суспільства, а також зробити роботу в цій сфері перспективною, піднявши зарплату в галузі вдвічі відносно середнього показника в країні. Досягти цих цілей мають допомогти власні українські супутники, які повинні стати повноцінним космічним угрупуванням, повідомляють «Українські новини».

Стратегія космічної діяльності України на період до 2022 року передбачає запуск не менше 6 супутників. Наказ про затвердження документа підписав 21 травня голова Державного космічного агентства Олег Уруський. Очікуваними результатами стратегії названо запуск космічних апаратів зв’язку та мовлення «Либідь» та «Либідь-2», космічних апаратів дистанційного зондування Землі «Січ-2-1», «Січ-2М», «Січ-3», науково-технологічного космічного апарату «Іоносат». Також планується запуск студентських супутників.

Одним із завдань стратегії має стати розширення співробітництва і членство України в Європейському космічному агентстві. Документ також планує забезпечити використання для державних потреб інформації від глобальних навігаційних супутникових систем GPS (США), GALILEO (ЄС). Україна розширить на свою територію зону надання високоточної диференційної поправки системи EGNOS (ЄС). Стратегія передбачає початок комерційної експлуатації ракетного комплексу «Циклон-4» та розширення географії стартових майданчиків під нього.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я