Як працює протитанковий комплекс «Стугна»

У сучасних війнах важливу роль відіграє високотехнологічна зброя. В українській армії вона також є. Один з її видів — керовані протитанкові ракети. У ЗСУ це вітчизняні комплекси «Стугна», аналоги американських «Джевелінів», що виробляються в Державному конструкторському бюро «Луч». «Стугна» призначена для ураження броньованої техніки ворога, у тому числі танків, оснащених сучасними засобами динамічного захисту.

Випущена ракета скеровується на ціль лазерним променем з пульту дистанційного керування. Своїм кумулятивним зарядом вона здатна пробити броню товщиною 800 мм. Радіус дії комплексу — до 5 км. З нього також можна стріляти по повітряним цілям, що летять на малій висоті.

Перевага «Стугни» над знаменитими американськими «Джевелінами» — це вдвічі більша прицільна дальність пострілів та трохи більша пробивна сила. Також, що важливо для нашої армії, нижча, ніж у «Джевелінів», вартість та використання вітчизняних комплектуючих. З іншого боку американські системи мобільні — їх можуть нести та стріляти з них окремі бійці. Український же комплекс стаціонарний, що дещо звужує варіанти його використання. Також «Джевеліни» мають теплове наведення на ціль, яке відсутнє в «Стугні».

На озброєнні ЗСУ «Стугна» стоїть з 2011 року. Проте це були окремі екземпляри. Повноцінне ж прийняття на озброєння цього комплексу розпочалося в травні 2015 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я