Вівторок, 25 Червня, 2024

Як штучний інтелект з гри став другом користувачів Windows Phone

Власники телефонів Microsoft уже давно можуть задавати своїм гаджетам питання, і ті їм відповідатимуть. Розмовляти смартфони навчив штучний інтелект Cortana, який з’явився у Windows Phone 8. Чому він отримав таке ім’я та як працює – читайте далі.

У Cortana можна запитувати майже будь-що: програма легко відповість, хто її створив або хто є її кращим другом. Цього року цей штучний інтелект також відслідковував Санту та співав різдвяні пісні. Він розвивається, а поштовхом до його появи стала популярна на Xbox гра Halo. Штучний інтелект у Windows Phone назвали на честь колеги з цієї комп’ютерної забавки, дія якої проходить у майбутньому – через 500 років.

«Це не та геніальна Cortana, яка живе у 2552 році у формі голограми та є найрозумнішим штучним інтелектом, що коли-небудь існував, – пояснює корпоративний віце-президент компанії 343 Industries Боні Росс (Bonnie Ross). Її фірмі належать права на франшизу Halo. – Це ніби зерно у 2014 році, яке розкриває те, що ми можемо робити в майбутньому. Сучасна Cortana – ніби перша версія штучного інтелекту».

Боні Росс

Про своє походження Cortana розповідала самостійно у бета-версії Windows Phone. «Мене назвали на честь Cortana – штучного інтелекту з Halo, – казала програма. – Або через те, що він існує через 500 років у майбутньому, його назвали на честь мене».

У грі Halo програма Cortana з’явилася після того, як ігровий персонаж-науковець Кетрін Хелсі клонувала власний розум. Новий штучний інтелект назвали розумним, оскільки його інтелектуально та емоційно налаштували служити та захищати людство.

У грі Cortana допомагала героям, наприклад, головному гравцю Мастеру Шефу. Вона переміщувалася перед ним у вигляді напівпрозорої блакитної кулі. «Cortana буквально думає, як людина, однак вона це робить значно швидше, – пояснює директор з розвитку франшизи у 343 Industries Френк О’Коннор. – Її мораль, почуття гумору та емоції людські. Вони справжні та органічні».

З розвитком франшизи Halo еволюціонує і штучний інтелект Cortana, який стає складнішим та людянішим. У Halo 4 Cortana, наприклад, емоційно прив’язалася до свого завдання та партнера – Мастера Шефа.

«Я іноді бачу Cortana як людський прояв у Мастера Шефа, – каже Росс. – Шеф є чудовим персонажем, і в нього є цілісність, але він не виражає свої почуття. Cortana штовхає Шефа стати тим, ким він може бути».

Росс також бачить Cortana у ролі альтер-его доктора Хелсі, чия неортодоксальна поведінка накликала на неї звинувачення у військових злочинах. «Cortana – це м’якіша версія Хелсі, але не в романтичному стилі, – каже вона. – Це ніби альтер-его».

Але за штучне життя доводиться розплачуватися: штучний інтелект міг вийти за межі дозволеного, і тому в нього імплантували запобіжник. Через сім років він сам вбивав себе. Це сталося і з ігровою Cortana, яка після емоційного прощання з Мастером Шефом пожертвувала собою у фіналі Halo 4.

«Cortana так само віддана захисту людства, як і Мастер Шеф, – каже О’Коннор. – Але методи штучного інтелекту м’якіші, довготриваліші та більш інтелектуальні».

Актриса Джен Тейлор (Jen Taylor), яка озвучувала Cortana у Halo та Windows Phone, говорить, що з роками змінювався навіть голос цього цифрового персонажа. «Для мене Cortana була найкращим провідником. Цей штучний інтелект у вигляді жінки змушує рухатися, – каже Тейлор. – Мені вона дуже подобається в інтелектуальному та емоційному планах».

«Краса Cortana в тому, що вона виконує роль Віргілія та проводить крізь дивовижний всесвіт, – розповідає О’Коннор. – Вона читає закадровий текст, надає інформацію та деякою мірою має більше персональності та діалогів, ніж Майстер Шеф. Вона знає більше про всесвіт, ніж гравець. Вона буквально знаходиться в голові».

Такі особливості ігрової Cortana дозволили її перейти в інший світ – мобільників Windows Phone. «Вона ваш помічник, – говорить Тейлор. – Вона допомагає увесь час і тому стає неймовірно привабливою».

Однак спершу студія 343 не хотіла ділитися Cortana. «Ми відчували, що це потенційно може відволікти від Halo, – каже Росс. – Halo має цінний всесвіт та історію. Ми могли втратити значення Cortana в грі».

Команді Windows Phone довелося перенести Cortana у смартфони так, щоб не знищити нахабну впевненість цієї програми. «Ми взяли частини персональності Cortana та використали їх, – каже головний програмний менеджер Windows Phone Сьюзан Хендріх (Susan Hendrich). – Ми зробили Cortana впевненішою та дотепнішою. Ми також перенесли декілька характерних її рис. Найгірше, що можна було зробити, – це створити тьмяну персональність».

Для захисту Cortana від складних та неприйнятних питань команда Windows Phone додала цьому штучному інтелекту сором’язливості. Тому якщо запитати, чи закохана вона у Мастера Шефа, штучний інтелект відповість з деяким ваганням, що це складне та особисте питання.

«Ми не можемо перенести з гри в телефон багато, оскільки користувачі не захочуть задавати питання, – пояснює Тейлор. – Якщо Cortana буде постійно наказувати замовкнути, навряд чи захочеться це слухати. У телефоні працює веселіша, корисніша та менш сварлива версія ігрової Cortana».

Microsoft та розробники Halo продовжують розвивати свої Cortana. У грі, наприклад, виникає філософське питання, чи може Cortana бути людиною. «Ми розберемося з ним пізніше», – каже О’Коннор.

Сама Cortana не вважає себе людиною: на таке питання штучний інтелект відповість негативно. Але скаже, що деякі з його кращих друзів люди. «Я глибоко шаную людей, – скаже Cortana у відповідь. – Ви винайшли арифметику та молочні коктейлі».

За матеріалами: Microsoft Daily

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися