П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Магазин AppStore став кладовищем додатків для iPhone

Під час WWDC 2016 Тім Кук захоплено заявив про те, що в магазині App Store на сьогоднішній день доступно більше 2 мільйонів додатків. Але він промовчав, що в маркету є суттєва проблема: користувачі ніколи не побачать основної маси опублікованих програм.

Експерти аналітичних агентств MixRank і Mighty Signal зібрали статистику щодо того, як виглядає життя середньої утиліти в AppStore. У 2009 році в App Store щомісяця з’являлося близько 3000 нових додатків. У 2016-му ця цифра становить 50 000 на місяць.

Одним із непрямих показників популярності додатків є рейтинги. У 2009 році середня кількість рейтингів у перерахунку на одну програму була в 10 разів вищою. Тобто, у 2009 році один додаток на iPhone з App Store в середньому завантажували в 10 разів більше користувачів.

Випущеним у 2009 році програмам та іграм розробники приділяли не менше 2-2,5 років підтримки, випускаючи оновлення та латки. Час життя додатків у 2015-2016 становить три місяці. Припинення підтримки – прямий шлях на цвинтар App Store.

У спробі заробити розробники випускають додаток та стежать за доходом від нього. Після цього вони приймають рішення, яке найчастіше виноситься не на користь програми. Підтримка припиняється, а продукт залишається без оновлення. Сьогодні в користувачів шанс завантажити потенційно «мертвий додаток» значно вищий, ніж це було сім років тому.

Apple намагається підігріти інтерес у розробників і залучити їх до створення цікавих програмних рішень. Компанія також змінює підхід до споживачів, надаючи їм більше можливостей в AppStore. Успіхи цих змін можна буде дізнатися за кілька місяців.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися