Субота, 2 Березня, 2024

Як Україна залишилася центром програмування

Наша держава продовжує утримувати лідерську позицію на програмістському ринку Східної Європи. Так стверджують експерти компанії top$dev, які провели власне дослідження та з’ясували, скільки заробляють українські програмісти та що вони вміють.

Матеріалом для аналізу послужили дані найбільших фріланс-бірж: понад 88 тисяч профілів фріланс-розробників та 260 тисяч проектів на загальну суму більше $350 млн. Лідером за сумою виконаних замовлень у 2014 році залишилася Україна, хоча її частка зменшилася за рік на 8%. Частка Росії впала на 15%, а ось Румунія та Сербія виросли на 32% та 79%.

У 2014 році найвища зарплата була в розробників Естонії – 27 доларів за годину. Чорногорія понизила заробітки програмістів майже на чверть, але збільшила свою частку в обсязі замовлень на цілих 150%.

Серед замовників у аутсорсингових фірм поза конкуренцією США – ця держава дає 44% всього обсягу роботи на Східну Європу. Суттєво зросла частка Великобританії, Німеччини, Ізраїлю та Швейцарії.

При цьому замовники у 2014 році стали платити менше – за винятком Швейцарії.

Найпопулярнішими навичками серед програмістів залишається знання php + php5. Попит на технології node.js і angularjs також зріс.

 

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися