Три причини обмежити використання квадрокоптерів

Нещодавно в резиденції президента США стався переполох. Невідомий квадрокоптер без зусиль подолав усі системи охорони та проникнув на територію. Як швидко з’ясувалося, цією машиною вирішив вночі погратися один із співробітників уряду США, проте він втратив з нею зв’язок. Система виявлення літаючих об’єктів Білого дому не помітила цього квадрокоптера, а охорона хоча й бачила безпілотник, не змогла його збити.

Це була модель DJI Phantom 2, що має діаметр 60 см та вагу 900 г. Що налякало Секретну службу США? Те, що апарат був маленький та летів занадто низько, і тому його не могли побачити радари. А через невеликий розмір пристрій легко можна прийняти за великого птаха.

І що цікаво, за декілька днів до цього інциденту департамент внутрішньої безпеки США провів конференцію, де розповів, яку загрозу для державних установ і найважливіших об’єктів інфраструктури несуть подібні пристрої. Для наочності організатори використали такий самий дрон – модель DJI Phantom 2. Вони прикріпили до квадрокоптера близько кілограму вибухівки та назвали його вибором терористів. Адже цю модель можна купити всього за $479, а з додатковою камерою HD на борту вона коштуватиме $1258.

DJI Phantom 2 – така сама модель, що проникла на територію Білого дому

Квадрокоптери стають усе більш популярними. За прогнозами Асоціації споживчої електроніки, ринок цих невеликих споживчих дронів сягне $130 млн, що на 55% більше, ніж минулого року. І влада США заохочує їхнє використання у мирних цілях. Наприклад, Федеральне управління цивільної авіації США та телекомпанія CNN домовилися про спільну розробку безпілотників для журналістів – літаючі гаджети допоможуть готувати репортажі.

Але при цьому все менше експертів заперечують, що квадрокоптери будуть використовуватись і в недобрих цілях. Або ці дрони все частіше призводитимуть до небажаних наслідків. Тому їхнє використання потрібно якось обмежувати або регулювати. Ось основні на те причини.

1. Порушення приватності та шпіонаж

Квадрокоптери дозволяють легко знімати відео в HD-якості у важкодоступних або небезпечних місцях. Сучасні стандартні моделі можуть знаходитись у повітрі близько 30 хвилин та літати на відстань більше 4 км. Головна небезпека, яку несуть дрони з фото-, відео- та звукознімальною апаратурою, – це вторгнення в приватне життя та шпіонаж. Пластикові дрони з електромоторами, які невидимі для радарів та не залишають теплового сліду, – ідеальний засіб для стеження. У цьому році вже декілька компаній презентували свої моделі мікродронів, що мають вбудовані камери.

Мікродрон Zano
Мікродрон Nixie з вбудованою камерою
2. Контрабанда

Можливість переносити невеликі вантажі дуже знадобиться у доставці, наприклад, товарів. Інтерес до нього зараз є у таких серйозних гравців, як Amazon, а також малого бізнесу. Але цим вже користуються контрабандисти. Наприклад, минулого тижня на парковку супермаркету в Тіхуані, що неподалік від американо-мексиканського кордону, впав дрон, який перевозив 2,7 кг метамфетамінів. Поліція міста вперше це фіксує, але скільки інших безпілотних кур’єрів літають через кордон і як давно, визначити не може.

Ось так коптер доставляв наркотики до в’язниці в канадському Квебеці

3.      Тероризм

Новітні коптери одного з лідерів індустрії – компанії DJI – можуть піднімати до 11 кг ваги. Якщо це буде сучасна вибухівка CL-20, то вийде еквівалент 200 кг тротилу.

DJI Spreading wings s1000 здатен взяти на борт до 11 кг вантажу

За матеріалами: Газета.ру

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я