Продажі смартфонів падають, що робити виробникам?

Ринок смартфонів близький до насичення – більшість користувачів їх уже має і не так часто купує нові девайси. Тому аналітики спостерігають спад продажів «розумних» телефонів. За оцінкою Juniper Research, у першому кварталі 2016 року у світі продали на 6% менше смартфонів, ніж в аналогічному періоді минулого року. Причин такого падіння кілька, і ось як їх можна подолати.

Одна із головних подій на ринку смартфонів сьогодні – це те, що вперше в історії продажі iPhone впали. Аналітики частково пояснюють це успіхом моделі iPhone 6, високі продажі якої минулого року зіпсували нинішню статистику. Окрім цього, в Apple з’явилися проблеми в Китаї, наприклад, марка iPhone там належить також виробникові чохлів.

 

Утім, з проблемами зіткнулися практично всі виробники смартфонів. Компанія Xiaomi, яку називали третім виробником у світі, не змогла втілити свої плани з продажів. Їй вдалося реалізувати лише 14 мільйонів смартфонів – на 1% менше, ніж торік. Lenovo показала таке ж падіння. Microsoft практично здався – продажі смартфонів Lumia впали до смішних 2,3 мільйона, Sony спробував займатися дорогими апаратами, що призвело практично до двократного зниження продажів. Відносно добре себе почувають лише Samsung і Huawei.

У такій ситуації аналітики вважають, що виробникам варто переорієнтуватися з нових покупців на тих, хто збирається міняти свій старий смартфон на новий. Експерти також кажуть, що Африка й Азія сьогодні не такі привабливі для експансії. Хоча ринок смартфонів у бідних країнах ще не насичений, але там популярні дешеві моделі. У цьому сегменті можна продавати десятки мільйонів смартфонів, але заробити на них складно.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я