Вівторок, 23 Квітня, 2024

LCD-дисплеї отримали властивості електронного паперу

Рідкокристалічні екрани, які сьогодні використовуються майже в будь-якому гаджеті, досягли нового рівня ефективності. Вони отримали головну властивість електронного паперу – здатність відображати зображення без енергії впродовж надзвичайно довгого часу. Розробники нового типу дисплеїв кажуть, що їхні LCD зможуть показувати статичну картинку впродовж декількох років.

Схема роботи нового типу дисплеїв та типи отримуваного зображення

Новинку створили дослідники з гонконгського Університету науки та технологій, для чого вони використали технологію оптичного перезапису в екрані (ORWLCD). Сучасні LCD-дисплеї мають шар електродів, і при протіканні в ньому струму, пікселі перемикаються та перекривають прохід світла. Екран на базі ORWLCD не потребує цього шару для відображення картинки, оскільки вона «випалюється» на ньому за допомогою потужного світлодіода. Фотони від нього проходять через шар звичайного LCD-екрана.

Зараз дисплеї ORWLCD показують зображення лише у відтінках сірого та мають низьку швидкість оновлення, через що вони не підходять для відтворення відео. Проте вони легко дозволяють створити тривимірну стереокартинку, яку можна переглядати без спеціальних окулярів. При цьому розробники кажуть, що вони зможуть додати підтримку кольору та збільшити швидкість оновлення, щоб технологія ORWLCD могла конкурувати з LCD.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися