Субота, 9 Грудня, 2023

Як виглядатимуть люди через 800 років внаслідок пристрасті до гаджетів

Для багатьох людей мить без телефона чи ноутбука може здатися цілим життям. Тому дослідники створили модель під іменем Мінді, яка, за їхніми словами, дає уявлення про те, як можуть виглядати люди менш ніж через 800 років у результаті нашої залежності від технологій. Зі згорбленою спиною, широкою шиєю, кігтистою рукою і навіть ще одним набором повік, Мінді може бути людиною 3000 року.

«Ми отримали наукові дослідження та експертну думку з цього питання, перш ніж працювати з 3D-дизайнером, щоб створити майбутню людину, тіло якої фізично змінилося через постійне використання смартфонів, ноутбуків та іншої техніки», — пояснили вони.

Роки погляду зверху вниз на екрани смартфонів та комп’ютерів, призведуть до згорбленої постави. Тим часом наші руки назавжди приймуть форму кігтів після постійного стискання смартфонів.

Розмовляючи з Toll Free Forwarding, доктор Нікола Джорджевич з Med Alert Help пояснив: «Те, як ми тримаємо телефони, може спричинити напругу в певних точках контакту – спричинити «кіготь тексту», який відомий як синдром ліктьового тунелю».

Окрім «кігтя тексту», люди можуть відчувати «лікоть смартфона» — постійний кут 90 градусів, викликаний типовим положенням руки під час утримання пристрою.

«Тримання ліктя зігнутим протягом тривалого часу – найчастіше, тримаючи телефон – може розтягнути нерв за ліктем і створити тиск на нього», – додав доктор Джорджевич.

За словами моделі, години, коли ми дивимося на телефони, призведуть не тільки до згорблених спин, але й до товстіших ший.

«Коли ви працюєте за комп’ютером або дивитеся на свій телефон, м’язи задньої частини шиї повинні скорочуватися, щоб утримувати вашу голову», — пояснив доктор К. Деніел Рів з Нью-Йоркської пресвітеріанської лікарні Orch Spine.

«Чим більше ви дивитеся вниз, тим сильніше доводиться працювати м’язам, щоб утримати голову піднятою.

«Ці м’язи можуть надмірно втомлюватися і боліти, дивлячись на наші смартфони та планшети або проводячи більшу частину нашого робочого дня за комп’ютером».

Інші гротескні риси, які ми можемо очікувати, включають товстіший череп і менший мозок, а також другу повіку для запобігання надмірного впливу світла.

«У людей може розвинутися більша внутрішня повіка, щоб запобігти впливу надмірного світла, або ж кришталик ока може бути еволюційно розвинений таким чином, що він блокує вхідне синє світло, але не блокує інші світла з високою довжиною хвилі, такі як зелений, жовтий або червоний», — сказав Касун Ратнаяке з Університет Толедо.

Мінді є наступницею Емми — хворобливої колеги майбутнього — яку створили у 2019 році, щоб підкреслити важливість хороших умов на роботі. Емму приготували дослідники після інтерв’ю з більш ніж 3000 співробітниками про їхні проблеми зі здоров’ям і проблеми.

У неї постійна згорблена постава, яка щодня годинами сидить над своїм столом, сухі червоні очі від тривалого перебування перед екраном комп’ютера та бліда шкіра, яка проводить роки під сяйвом штучного світла.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися