П’ятниця, 14 Червня, 2024

Естонський самокат Aike T заряджається, як смартфон, – по USB-C

Електросамокат Aike T став першим, який можна заряджати тим самим зарядним пристроєм, що і смартфон. Естонський виробник також каже, що це поки єдиний у світі самокат з роз’ємом USB-C.

Aike T привертає увагу, і виглядає міцним і «надзвичайно сильним», якщо цитувати виробника, який порівнює самокат зі старими телефонами Nokia (за інтернет-легендою Nokia 3310 неможливо зламати).

Окрім міцної конструкції, Aike T також розроблений для практичності. Двоколісний транспортний засіб важить 19 кг, оснащений 10-дюймовими безкамерними пневматичними шинами та має як електричні, так і механічні гальма. Він може витримувати корисне навантаження до 150 кг.

Завдяки двигуну потужністю 350 Вт Aike T може розвивати максимальну швидкість 25 км/год, а знімна батарея ємністю 583,2 Вт*год забезпечує запас ходу до 40 км на одній зарядці.

Додаткова вбудована батарея меншої ємності гарантує, що скутер матиме живлення та у нього працюватиме сигналізація GPS при відключеній основній батареї. Захист від крадіжки включає сигналізацію та сповіщення, які надсилаються на телефон.

Мобільний додаток, що входить у комплект Aike T, також пропонує інші функції, крім відстеження GPS. Він дозволяє контролювати інтенсивність рекуперативного гальмування, швидкість, блокувати/відмикати самокат тощо.

Наразі самокат Aike T доступний у вигляді попереднього замовлення за депозит у розмірі 70 доларів США. Ціна двоколісника становить близько 1000 доларів.

Останніми роками двоколісний електротранспорт б’є рекорди популярності. В 2022 році попит на купівлю електроскутерів попит зріс в 4,7 раза. За перші два тижні травня 2021 року попит на електросамокати збільшився на 188% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У квітні 2020-го на 147%, порівняно з квітнем 2019-го. У березні — на 184%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися