Windows 10 отримає вбудований захист від вірусів-вимагачів та шифрувальників

Захист від шифрувальників уже доступний користувачам програми тестування Microsoft Insiders у новому випуску Windows 10 Preview Build

Україна днями стала жертвою модифікації віруса-шифрувальника Petya, яка вивела з ладу десятки підприємств та державних організацій. Однак скоро подібні епідемії можуть залишитися лише спогадами. Майбутнє оновлення Windows 10 принесе інструмент захисту від подібних вірусів-вимагачів.

Windows

Захист від шифрувальників уже доступний користувачам програми тестування Microsoft Insiders у новому випуску Windows 10 Preview Build. Цей апдейт пропонує функцію «контрольовані папки». Після її активації Windows починає стежити за вказаними каталогами. Як тільки відбувається спроба модифікувати файли у захищених папках, система відразу видає сповіщення на екран.

Для активації нової функції необхідно перейти в центр налаштувань «Захисника Windows» та відкрити розділ захисту від вірусів та інших загроз.

Майбутній апдейт також отримає функцію перевірки цілісності даних у браузері Edge при використанні опцій захисника додатків Application Guard. Це означає, що можна буде відкривати збережені закладки, файли кукі та паролі лише під час роботи в режимі Application Guard. Так у Microsoft сподіваються захистити ці чутливі дані від сторонніх. Активувати цю функцію можна буде в компонентах Windows Components.

У вівторок, 27 червня, комп’ютерний вірус, спрямований на Windows-системи, паралізував роботу багатьох установ в Україні, серед яких банки, державні підприємства та приватні компанії. Вважається, що це модифікація вірусу Petya, який лютував ще у 2016 році. За іншими даними, це модифікація вірусу WannaCry, який заразив більше 100 тис. комп’ютерів у травні 2017 року.

Вірус Petya блокує комп’ютер, шифрує дані і вимагає переказати $300 на bitcoin-гаманець. Після отримання викупу хакери обіцяють вислати ключ для розкодування інформації.

Однак з’являються версії, що вірус стирає інформацію, а не шифрує її. Так що викуп платити марно.

За даними нашої Кіберполіції, рознощиком вірусу в Україні стала система складання звітності до податкової «М.E.Doc». Останні провину заперечують.

Щоб убезпечити себе від шифрувальника, можна тимчасово «сховатися» за Linux-систему, не інсталюючи її собі на комп’ютер, спокійно працювати і дочекатися, поки фахівці знайдуть рішення проблеми. Досить «залити» дистрибутив (установлювальний пакет) на флешку і завантажитися з неї. У комплекті відразу йде браузер і LibreOffice (аналог Microsoft Office) – власне, той набір, який покриває 99% робочих потреб.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я