Вівторок, 23 Липня, 2024

Як заблокувати рекламу на Android: добірка додатків

Якщо вам остаточно набридли нескінченні банери, які супроводжують перегляд веб-сторінок, роботу додатків та ігор, маємо для вас дві  новини.

Гарна новина:  засоби для блокування реклами у браузері та додатках існують. Більшість з них є безплатними. Вони достатньо ефективні, щоб зекономити кілька мегабайт мобільного трафіку щодня.

Погана новина: усієї реклами, наприклад, вбудованих в ігри виринаючих вікон з відео, здихатися неможливо. Для блокування реклами в додатках необхідні ROOT-права. На смартфоні без ROOT можливо заблокувати рекламу лише у браузері.

Засоби блокування реклами, що не потребують ROOT

android-anti_ad_04

Adblock Browser – спеціальна збірка мобільного браузера Mozilla Firefox з вбудованими засобами для блокування реклами. Додатково браузер має інструменти, що перешкоджають збиранню сайтами даних про користувача. Для блокування реклами необхідно увімкнути підписки на списки фільтрів та відключити відображення «прийнятної» реклами. Для кращого блокування варто вручну додати інші списки, які є у версії для комп’ютерів.

android-anti_ad_02

AdBlock Plus for Android – добре відомий AdBlock Plus у вигляді самостійного додатка виявився не надто ефективним, хоча все ще має підтримку з боку ентузіастів. Додаток працює за принципом локального проксі-сервера – фільтрує інтернет-трафік і блокує банери. Програма працює лише з Wi-Fi, потребує додаткових налаштувань та споживає чимало системних ресурсів. Для більшої ефективності AdBlock Plus потребує ROOT.

android-anti_ad_01

Adguard – багатофункціональний додаток, який надає захист від фішингу та виконує роль мережевого екрана. У безплатній версії блокує лише рекламу на веб-сторінках. Повна версія блокує рекламні банери в іграх та додатках. Окрім реклами Adguard перешкоджає завантаженню зайвих елементів веб-сторінок, наприклад, скриптів систем аналітики та кнопок соцмереж.

Блокування реклами з ROOT

android-anti_ad_03

AdAway – зручний спосіб прибрати майже всю банерну рекламу з додатків. AdAway змінює системний файл hosts, туди додаються списки серверів та адрес з рекламою. Початкове налаштування зводиться до вибору джерел, з яких програма буде отримувати оновлення. Додаток підтримує роботу з «чорними» та білими списками і не працює, коли з’єднання з інтернет відбувається через проксі-сервер.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися