Вівторок, 18 Червня, 2024

Як в Україні може початися випуск електроавтівок

Поки українські автозаводи майже зупинили своє виробництво через економічну ситуацію, зусиллями українських учених у нашій державі можуть з’явитися відносно доступні електромобілі. На одеській краудфандинговій платформі Na-Starte запустилася кампанія зі збору коштів на серійне виробництво бюджетних електромобілів марки Lanos у кузові пікап. Такий електричний ланос Dream motors коштуватиме близько $15 тисяч, що в півтора рази менше середньої вартості автомобіля в Україні.

Один із перших прототипів електричного «Ланоса». Фото: НАН України

Проект «Доступний український електромобіль» народився після аналізу науково-технічного потенціалу України, кажуть науковці. Він часом вищий, ніж у деяких розвинених країн заходу, та чомусь його мало використовують для зміцнення економіки держави. Поліпшити останню саме і покликане впровадження серійного виробництва доступних електромобілів в Україні, а саме марки ЗАЗ Ланос Пікап та ЗАЗ Ланос Седан з пробігом до 250 км на одній зарядці.

Розробляти прототип електромобіля будуть вчені Інституту Електродинаміки НАН України на базі державного підприємства «Науково-виробничий центр «Енергоімпульс». В Інституті електродинаміки НАН України накопичений багаторічний досвід розробки транспортних засобів з електричним приводом: ВАЗ-1801, ВАЗ-2801, ВАЗ-2802, ВАЗ-2702, ЗАЗ-1109, ЗАЗ-11091.

Електричний варіант «Таврії» ЗАЗ-1109. Фото: НАН України

Перші прототипи нового електроавто мають з’явитися вже у квітні 2016 року, а вже до кінця 2016 року учені планують перші поставки замовникам. Електромобіль стане можливим, якщо науковці зберуть 200 тис. гривень. Кошти їм потрібні на купівлю кузова (70 тис.), електродвигуна (20 тис.), акумуляторів (100 тис.), зарядки (10 тис.), електроніки (7 тис.) та інші виробничі потреби (10 тис.). Поки що із цієї суми зібрали 15400 грн, але до завершення кампанії ще залишається більше двох місяців.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися