Середа, 19 Червня, 2024

Як українські вчені дозволять узимку грітися ефективніше

Українські чиновники вже зараз попереджають, що цьогорічна зима буде складною, і нам навіть може не вистачити ресурсів, щоб зігрітися. Але українські науковці можуть пом’якшити суворість холодів та брак опалювальних матеріалів завдяки сучасним технологіям. Учені Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України розробили ефективні низькотемпературні плівкові нагрівачі на основі аморфної нанокристалічної металевої стрічки.

Винахід наших науковців – новий резистивний корозійностійкий сплав на основі заліза, із високим питомим електричним опором, високою міцністю, пластичністю, більшою площею тепловіддачі, а також пожежобезпекою і швидким виходом на робочу температуру.

 

Такі параметри дозволили використати матеріал як енергоефективні електричні обігрівачі. При цьому він придатний для різних умов – як для створення промислового обладнання (елементи сушильних камер, обігрів гідросистем обладнання), так і для обігріву приміщень. Універсальність забезпечується їхнім принципом роботи: такі нагрівачі випромінюють інфрачервоне світло, яке гріє не повітря, а об’єкти в приміщенні.

Науковці вже створили прототип подібного побутового нагрівача потужністю 250 Вт, який прикріплений до стіни житлового приміщення та нагадує килим:

 

Довжина хвиль випромінювання, розроблених вітчизняними науковцями нагрівальних елементів, становить 8-17 мкм – це так звані «vital rays», тобто «промені життя». Ці промені безпечні для людини, адже пік випромінювання людського тіла становить 9,6 мкм.

Низька робоча температура нагрівача запобігає випалюванню кисню з повітря опалюваного приміщення. Крім того, на відміну від інших електричних нагрівальних приладів, плівкові нагрівачі є вологостійкими й безпечними, а також не мають неізольованих елементів із високою температурою. Це означає, що систему обігріву, побудовану на таких приладах, можна залишати без нагляду, не побоюючись виникнення пожежі в приміщенні або ураження електричним струмом при контакті з нагрівачем.

Створені в ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України обігрівачі вже працюють у цьому науковому закладі в штатному режимі. Адміністрація закладу обладнала системою зонального обігріву власну конференц-залу. Раніше з цією ж метою в інституті використовували нагрівальні конвектори загальною потужність близько 30 кВт, які мали працювати близько доби, аби забезпечити необхідний температурний режим у приміщенні.

У новій системі нагрівальні панелі розміщено на задній стороні спинок сидінь, що дає змогу забезпечити теплом кожного відвідувача засідання окремо й не витрачати електроенергію на обігрів усього приміщення, висота якого складає близько 8 м. Загальна потужність нагрівачів, якими обладнали залу, становить 32 кВт, але завдяки електронній системі управління, що вмикає нагрівачі поетапно й циклічно, одночасно споживається лише 12 кВт потужності. Комфорт від такого типу обігріву стає відчутним уже за 2-3 хвилини після початку роботи системи, тому вмикають її не заздалегідь, а безпосередньо під час проведення засідань Вченої ради інституту, семінарів або конференцій.

За матеріалами Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України

 

7 КОМЕНТАРІ

 1. А чому тільки для себе??? Та зробіть рекламу, та поставте на конвеєр, та продавайте людям, та українцям та закордон, та заробляйте гроші!!!

 2. приліпили скотчем з Епіцентру (бачила такий в національному стилі) і, здається, що виріб готовий :))) Цііілий інститут за деятки років вперше створив щось корисне і то тільки для себе Це по-нашому

 3. Євгенія, за десять років інститут зробив багато, і мені Ваші слова дуже болючі! Ми не промисловці які випускають продукцію, а науковці! десятки розробок представляються на виставках і дана, в тому числі, однак два роки поки нам газ не вимкнули нікому не потрібна була!
  Якщо Ви користуєтесь метрополітеном, то Вам для інформації: нові вагони метрополітену на заводі обробляються технологією і обладнанням ультразвукового ударного оброблення зварних з”єднань (нами розробленою). Є нові матеріали для медицини, а саме імплантів. У літаках Антонова турбіни зроблені зі сплаву розробленого інститутом і багато іншого! це за останні 10 років!
  Однак люди бачуть лише те, що хочуть!

  • подтверждаю слова Виталия, Институт металлофизики имеет такое количество разработок мирового уровня, что закидывать им “вперше створив” – это просто незнание темы

 4. Добрый день,

  В чем принципиальное различие разработки украинских ученых от существующих
  аналогов (на пример пленочные теплые полы Caleo
  или IN-thermo).

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися