П’ятниця, 14 Червня, 2024

Як залишитись із гаджетами, коли настав кінець світла

Навіть якщо станеться така ситуація, як у Криму з майже повним вимкненням енергії, це не означає, що настав час повертатися в «кам’яний вік». Можна не лише продовжувати користуватися своїми гаджетами, а й навіть мати стабільний доступ до інтернету.

Енергія

Сучасні технології дозволяють кожному мати електроенергію навіть при повному вимкненні електромереж. Але для цього необхідно заздалегідь підготуватися і вирішити, на який час необхідно залишатися автономним.

Якщо мова йде про один-два дні, тоді для роботи ноутбука чи телевізора варто купити блок безперебійного живлення та кілька акумуляторів для нього. Перевага такого варіанта в тому, що на виході такого блоку стандартна напруга у 220 В, і нею можна живити будь-який побутовий прилад. Щоб не мати проблем із заміною розрядженого акумулятора на свіжий, варто пошукати модель із можливістю зовнішнього підключення батарей, проте вони коштують дорожче. Для підзаряджання невеликих смартфонів та планшетів можна купити невеликі термоелектричні перетворювачі, сонячні панелі або під’єднатися до дротового телефона. Цей варіант коштуватиме від 2000 грн.

Блок безперебійного живлення з додатковими акумуляторами дозволить протриматися кілька днів

Коли потрібно розраховувати на життя без розетки впродовж тижня і більше, необхідно буде створювати власну електростанцію. У цьому разі бензиновий генератор буде найбільш універсальним – він компактний, і його можна розмістити навіть на балконі квартири. Він також не потребує особливого догляду, і його можна швидко придбати і запустити. Споживання палива складає близько півлітра на годину для генератора у 2,5 кВт. Найдешевший бензогенератор коштуватиме від 2500 грн.

Бензиновий генератор можна швидко запустити, та й коштує він відносно недорого. Але за паливо для нього доведеться викласти чимало

Жителі приватних будинків також можуть спорудити собі вітряк чи сонячну ферму. Маючи таке обладнання, також можна заощаджувати і при наявності електрики в розетках. Недоліком такого способу є дуже велика вартість, складність установлення та необхідність мати окреме приміщення з акумуляторами, адже сонце та вітер діють не завжди. Спорудити таку автономну систему потужністю 2 кВт вимагає майже $7500.

Персональний вітряк – це надійно та автономно, але дуже дорого

Інтернет

При зникненні світла миттєво «вмирає» головний канал цифрового життя – дротовий інтернет. Але це не означає, що потрібно відвикати від улюблених сайтів. Щоб залишатися і надалі в інтернеті, можна використати мобільну мережу. Як модем можна підключити телефон або смартфон, причому останній навіть зможе роздавати інтернет по Wi-Fi, замінивши знеструмлений бездротовий роутер. Кожна базова станція має резервні акумулятори та дизель-генератори, які забезпечать її роботу впродовж кількох днів. Перевага такого варіанта – майже нульові затрати на підключення. Адже Vodafone, наприклад, у своїх тарифах надає і мегабайти мобільного трафіку.

Мобільні мережі мають резервні акумулятори та дизельні генератори, тому вони працюють ще кілька днів після зникнення електрики

Масштабне та тривале зникнення струму призведе до вимкнення і мобільних мереж. У цьому разі єдиним способом залишитися на зв’язку є супутниковий інтернет. Однак це дуже дороге задоволення, адже доведеться купити спеціалізоване обладнання. При такому способі підключення варто розраховувати мінімум на 300 грн абонентської платні щомісяця, у рамках якої будуть доступні 10 ГБ трафіку. Використати їх можна на швидкостях до 5 Мбіт/с на завантаження і 2 Мбіт/с при вивантаженні. Додатково доведеться купити обладнання та послугу підключення – це ще мінімум 1500 грн.

Для супутникового інтернету потрібно мати лише електроенергію
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися