Понеділок, 22 Липня, 2024

Як звичка Apple шукати «ідеал» змусила будівельників ламати голови

Одним з маркетингових ходів, який допомагає Apple продавати свої пристрої, є надмірна увага до дрібниць. Наприклад, на платі першого комп’ютера Macintosh засновник Apple Стів Джобс надрукував імена розробників. Остання робота Джобса – новий офіс Apple – також став полігоном для роботи над дрібницями. Від організації електропроводки до дверних ручок – ця гігантська споруда змусила будівельників поламати голову, як втілити забаганки Джобса.

З 2013 року Apple будує собі в Купертіно футуристичну штаб-квартиру Apple Campus 2. Це гігантська кругла будівля, дизайн якої розробив британський архітектор Норман Фостер на прохання Стіва Джобса.

За початковим проектом працівники повинні були «вселитися» в новий офіс ще у 2015 році. Але він все ще не готовий: за оцінками джерел Reuters, штаб-квартиру здадуть навесні 2017 року, і лише через кілька місяців у неї переїдуть співробітники Apple. Фінальну вартість нового кампуса компанія не розкриває, але експерти оцінюють її у $5 млрд, з яких один мільярд пішов на внутрішнє оздоблення.

Журналісти Reuters поговорили з більш ніж 20 джерелами, які працювали або продовжують працювати над будівництвом, щоб дізнатися причини затримок. Однією з причин будівельники називають надмірний перфекціонізм Apple.

Що дріб’язок для одних, то суттєво для Apple

Одним з яскравих прикладів надмірної ідеалізації дрібниць є пороги у дверях. Корпорація вимагала, щоб їх не було. Колишній менеджер з будівництва Campus 2 розповідає, що на те, щоб відговорити Apple від цього бажання, пішло кілька місяців: «Ми намагалися відмовитися, тому що на це потрібен час і гроші, а ще це роботи, яких ніхто ніколи не робив», – каже архітектор Герман де ла Торре, який працював над проектом.

В Apple пояснювали необхідність позбутися від порогів так: якщо інженерам доведеться міняти крок на вході в штаб-квартиру, вони можуть відволіктися від своєї роботи.

Корпорація дуже строго підходила до вибору матеріалів та внутрішнього оздоблення. У склі не повинна була віддзеркалюватися вентиляція чи труби. А посібник з поводження зі спеціальною деревиною для оздоблення займав 30 сторінок. Компанія також вимагала дуже високої точності будівництва навіть для прихованих поверхонь.

Менеджери Apple також вимагали від будівельників ідеальну стелю. Вона мала складатися зі скляних та бетонних панелей і повинна була мати ідеально чисту поверхню. Тому кожна з тисяч цих панелей проходила перевірку в менеджерів Apple. Причому це робилося двічі – на заводі виробника та на будівельному майданчику.

Ще одною несподіваною проблемою стали вивіски та знаки. Корпорація хотіла, щоб всі покажчики в будівлі відповідали мінімалістичному дизайну. Простіше кажучи – щоб вони були ледь помітні на тлі стін, як у сучасному інтерфейсі iOS. Але пожежна служба вимагала, щоб таблички були добре помітні в екстреній ситуації.

Представник пожежного департаменту округу Санта-Клара Дірк Маттерн, на території якого будується штаб-квартира, близько 15 разів зустрічався з Apple з цього питання. «Я ніколи не витрачав стільки часу на покажчики», – сказав він.

Ще один приклад трепетного ставлення до деталей стосується дверних ручок. У 2015 році корпорація доручила виконавцям доробити ручки для конференц-залів і кабінетів. Через кілька місяців робочі показали менеджеру Apple готову ручку. Той покрутив її в руках і заявив, що відчуває нерівність на поверхні.

Виконавці перевірили всі розміри і не знайшли ніяких відхилень навіть на мікрометровому рівні. Але Apple наполягала, що ручки не підходять. Підрядники Holder Construction та Rudolph & Sletten думали над їхнім дизайном ще півтора року.

У ліфтах Apple Campus 2 використовуються кнопки, які нагадують кнопку Home в iPhone. Один з колишніх працівників будівельної компанії сказав, що дизайн туалетів також нагадує дизайн iPhone.

За матеріалами: Reuters

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися