Вівторок, 12 Грудня, 2023

Які навушники потрібні геймеру?

Звукові ефекти — одна з важливих складових сучасних відеоігор. Це і музика, і голоси персонажів, для озвучування яких часто залучають відомих акторів, а також звуки, безпосередньо пов’язані з ігровими сценами: вибухи, постріли, шум двигунів, шелест вітру тощо. Для того, що насолодитися грою повною мірою, потрібні якісні ігрові навушники. Як їх вибрати читайте в нашій статті.

Ключові вимоги

Головна особливість геймерських навушників — це не дизайн, як часто думають, а звучання. Якщо при прослуховуванні сучасної музики всі хочуть чути насичені баси, то в іграх потужні низькі частоти лише втомлюють. Тут важливішим є чітке позиціонування звуку, тобто така передача звукових ефектів, при якій геймер міг би точно зрозуміти напрям, звідки йде звук (наприклад, кроки ворога, що наближається), а також оцінити відстань до нього. Крім того, звучання повинно бути деталізованим, щоби різні ігрові звуки не змішувалися між собою, коли вони лунають одночасно. Отже, йдеться не лише про насолоду грою, а й про те, щоб ігрові навушники допомагали геймеру досягати результату.

Оскільки значна частина популярних ігор — це багатокористувацькі, то гравцям потрібно спілкуватися між собою під час гри. З цього випливає друга вимога до ігрових навушників — наявність мікрофона. Ну і нарешті, дизайн таких моделей дійсно відрізняє їх від звичайних. Це може бути незвична форма корпусу, підсвічування, яке синхронізується з грою. Хоча все це суто зовнішній бік, який не впливає на саму гру.

Чи можна обійтися без ігрових навушників?

Так, можна. Так само як можна використовувати звичайну клавіатуру, мишу та килимок замість геймерських. Але всі нюанси, які відрізняють спеціалізовану ігрову продукцію, створюють додатковий комфорт і допомагають у процесі гри.

Технічні характеристики

Традиційні ігрові навушники — це повнорозмірні дротові моделі. Це обумовлено тим, що великі закриті чаші забезпечують найкращий звук та ізоляцію від навколишніх шумів. Передача ж звуку за допомогою дроту гарантує відсутність затримки, яка трапляється у бездротових моделях. Такі фактори, як мобільність і компактність, у цьому випадку не важливі, адже людина зазвичай грає в стаціонарних умовах — вдома чи в ігровому клубі.

Але бездротові моделі все ж набирають популярність, адже виробники почали застосовувати в навушниках спеціальний ігровий режим, що усуває згадану затримку звуку, хоча й швидше розряджає батарею. З’являються навіть ігрові TWS навушники — вкладиші та внутрішньоканальні. Хоча подібні моделі скоріше можна рекомендувати для ігор в дорозі з планшетом.

Високий опір навушників, на який неодмінно звертають увагу аудіофіли, для ігрових моделей не є таким важливим. Імпеданс в них зовсім нечасто перевищує 64 Ом. До того ж треба врахувати, що для навушників з опором вище 32 Ом потужності звукової карти ПК чи ігрової консолі не вистачить, доведеться додатково купувати для них підсилювач. Звичайно ж, ігрові моделі можна використовувати й для прослуховування музики, але це вже за якістю звучання буде компроміс.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися