Субота, 2 Березня, 2024

Яким буде смартфон майбутнього

Велика кількість мобільних гаджетів на ринку сьогодні призводить до гострої конкуренції між виробниками. Це веде до появи у пристроїв нових функцій і можливостей. «Газета.Ru» вирішила розглянути, яким буде ваш смартфон вже через кілька років.

Екран

На сьогодні виробники прагнуть оснастити пристрій максимально великим екраном. Однак це веде до збільшення розмірів самого гаджета, а розбите скло стає однією з найбільш частих причин поломки.

Тому смартфон майбутнього в першу чергу буде оснащений більш міцним склом. Крім того, інженери спробують позбавити нас від рамки навколо екрана і зробити сам екран гнучким.

Для підвищення міцності скла ряд виробників вже починають використовувати Gorilla Glass четвертого покоління. Його поверхня захищена від мікротріщин, що знижує ймовірність пошкодження при падінні. Apple, у свою чергу, застосовує скло з покриттям із синтетичного сапфіру. Він міцніший, але більш схильний до тріщин і темніше загартованого скла, що виливається в необхідність більш яскравого підсвічування.

Для позбавлення від рамок у Samsung Galaxy S6 Edge і Xiaomi Mi Note екран забезпечили загнутими краями, але таке скло поки що дуже дороге у виробництві. У той самий час їм на зміну можуть прийти тактильні дисплеї з імітацією фідбеку та об’ємних кнопок. Apple в 2014 році також запатентувала технологію дисплеїв, які змінюють рельєф за рахунок нанотрубок, але поки що більше ніякої інформації з цього приводу не з’являлося.

Головна тенденція в цій сфері – поступова заміна LCD-дисплеїв на Amoled, де світяться самі клітинки матриці. Екран у результаті можна зробити навіть із силікону або Fexible OLED, який вже використовується Samsung і LG.

Батарея

Однак гнучкий екран підвищить і без того високу витрату батареї смартфона. Крім того, сучасні Li-ion-акумулятори гнути не можна. Їхня цілісність може порушитися, що призведе до займання і навіть вибуху.

Розробники також намагаються збільшити ємність та термін служби батарей, одночасно підвищивши швидкість поповнення енергії і впровадивши технологію бездротової зарядки.

На сьогодні вже існує літій-анодна технологія, що дозволяє зберігати ємність батареї навіть після великої кількості заряджань. Використання ж карбонових нанотрубок збільшує швидкість зарядки. Проте ця технологія не вирішує проблеми гнучкості батарей і їхньої малої ємності.

У даній сфері є багато цікавих розробок, проте всі вони ще далекі від промислового застосування. Разом з тим боротися з малою ємністю батарей допоможуть їхня швидка підзарядка і розвиток інфраструктури бездротової зарядки.

Продуктивність

Швидка бездротова зарядка дозволить збільшити потужність процесора і підвищити продуктивність смартфона. У сфері розвитку сучасних процесорів і флеш-пам’яті нещодавно відбулася епохальна подія: наявна технологія виробництва досягла своєї фізичної межі.

Зараз виробники випускають процесори і пам’ять з транзисторами розміром 14 нм, і це мінімальна довжина хвилі світла, яке використовується в процесі виробництва при опроміненні кремнієвої пластини. Надалі галузь чекає перехід на одну з перспективних технологій виробництва процесорів, але на запуск їх у промислове виробництво буде потрібен час.

Вирішити проблему продуктивності можуть і хмарні технології. Адже висока продуктивність процесора і великий обсяг пам’яті потрібні, лише поки бездротовий зв’язок обмежує швидкість обміну даними.

Стандарт 5G зі швидкістю до 10 Гбіт/с якраз покликаний зняти подібні обмеження. І в Китаї вже розпочато розвиток pre-5G-мереж. Такі швидкості дозволяють запускати і виконувати програми користувача на сервері, а на смартфон передавати тільки результати роботи.

Так, під час гри дані про торкання екрана відправляються на сервер, а на смартфон повертаються вже готові кадри ігрового екрана. Персональні дані користувача зберігаються в хмарі і при необхідності відправляються на смартфон. Усе це знижує вимоги до обсягу пам’яті і потужності процесора і, як наслідок, до батареї.

Безпека

Мобільні розробники все активніше просувають ідею, що смартфон може замінити паспорт, банківську картку, історію хвороби і навіть ключ від квартири. Проте це викликає багато питань щодо безпеки.

Пін-коду і Touch-ID може виявитися недостатньо, коли мова йде не тільки про доступ до пошти, соціальних мереж і фотографій, але і про життєві параметри людини та її фінансові дані.

Тому технології йдуть шляхом розвитку більш складної біометричної ідентифікації. Наприклад, Microsoft та інші виробники впроваджують ідентифікацію сканування сітківки ока. У майбутньому до цього можуть додатися розпізнавання особи, зчитування пульсу та інші параметри ідентифікації.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися