П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Яким буде виробництво майбутнього

Планшети, смартфони та інші розумні пристрої непомітно породжують нову індустріальну революцію. Вона вже в самому розпалі, і на найбільшій промисловій виставці Hannover Messe 2015 виробники показали, як виглядає виробництво майбутнього. Ось кілька прикладів їхніх новацій.

Вважається, що перша індустріальна революція відбулася із запуском масового виробництва товарів з досить високою ефективністю. Після цього світ увійшов в інформаційну еру, яка поліпшила ефективність пересилання даних. Планета отримала глобальну мережу, яка може зв’язати майже будь з ким. Цей період ще називають під’єднаною ерою або третьою індустріальною революцією.

Сьогодні світ входить у четверту індустріальну революцію, яка стала можлива завдяки повсюдному поширенню даних, під’єднаних пристроїв та прогресу в технологіях машинного навчання. Вони породили інтернет речей, який дозволяє спілкуватися з обладнанням, датчиками навколишнього середовища тощо. Доступ до виробничих майданчиків зі смартфонів, планшетів та ноутбуків уже змінив те, як виробляють товари, вирощують рослини тощо.

1. Поліпшення якості продукції з планшетів

Компанія Fujitsu показала свою платформу Eco-Management Dashboard, яка базується на хмарних сервісах та планшетах. Із цим рішенням менеджерам, інженерам та науковцям простіше поліпшувати якість виробленої продукції, спрощувати технологічні процеси та зменшувати затрати.

Наприклад, теплиці Fujitsu у місті Айзу Вакамацу вирощують із сучасними технологіями латук із меншим вмістом кальцію. Такий продукт можуть споживати люди з хронічною нирковою недостатністю. Робітники цієї теплиці стежать за розвитком рослин через свої планшети, які отримують інформацію з «хмари».

2. Дружні роботи

Прогрес у технологіях зробив індустріальних роботів значно гнучкішими. Приклад цього показала компанія KUKA, яка використала інтернет речей, щоб налаштувати «розумне» виробництво з новими можливостями. Компанія створила робота Intelligent Industrial Work Assistant (LBR iiwa), який орієнтується в навколишньому оточенні та може виконувати складні завдання, наприклад, вставити шланг в отвір. Цей проект KUKA демонструє, як роботи можуть самостійно співпрацювати разом з людьми.

3. Ефективніша офісна робота

Із сучасними технологіями Toyota спростила спілкування між своїми підрозділами в усьому світі. Вона встановила в офісах гігантські (80 та більше дюймів) сенсорні дисплеї та надала робітникам доступ до хмарних офісних пакетів. Ці інструменти дали Toyota значну перевагу над конкурентами.

4. Планшети стали кухарями

Виробник побутових приладів Miele знайшов новий спосіб приготування страв, в якому беруть участь планшети та “розумні” прилади. Користувачі зможуть відкривати для себе нові рецепти на сайті Miele та завантажувати покрокові інструкції з їхнього виконання. При цьому поки споживач читає інформацію на своєму планшеті чи смартфоні, його «розумна» пічка завантажує з «хмари» відповідну програму. Остання встановлює правильні параметри приготування: температуру, час, вологість та інші фактори.

6. Ремонт поломки до її появи

Світовий виробник ліфтів ThyssenKrupp використовує інтернет речей для підвищення надійності цього транспорту. У компанії створили систему превентивного обслуговування, з якою інженери можуть запобігати поломкам ліфтів. Інформацію про можливі неполадки робітникам надає сам транспорт завдяки інтернету речей.

7. Швидші автомобілі та нові враження

Сьогодні лише 20% автомобілів мають доступ в інтернет, але через 3-4 роки ця цифра збільшиться до 80%. Під’єднані автомобілі – це майбутнє автоіндустрії, яка зможе запропонувати водіям нові можливості.

Із «хмарами», аналітикою та «розумними» пристроями автовиробники можуть зробити машини більш персоналізованими. Наприклад, китайський виробник Qoros пропонує поліпшену систему телематики. Qoros нещодавно презентувала вже друге покоління такого рішення Qloud 2.0 Concept, яке надає ще більше можливостей водіям.

Гоночна команда Lotus F1 використовує сучасні технології для ретельнішого управління бізнесом – від дизайну болідів до їхнього виробництва та тестування понад 20 тисяч деталей для кожного з них. Команда отримує дані від машин на гоночних треках у реальному часі й впроваджує рішення для їхнього аналізу.

За матеріалами: Microsoft Daily

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися