Неділя, 23 Червня, 2024

«Яндекс» долає монополізм Google у додатках

У лютому цього року «Яндекс» запустив скаргу на Google про конкурентну роботу на ринку додатків. Нещодавно Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії визнала Google винною в порушенні закону «Про захист конкуренції». Пошуковика за це оштрафують.

Винними визнали компанії Google Inc. і Google Ireland Ltd., які порушували частину 1 статті 10 закону «Про захист конкуренції». Рішення про розмір штрафу буде ухвалено протягом 10 днів. У цей же термін буде видано припис про усунення порушення. Розмір штрафу може скласти від 1 до 15% річного обороту на ринку, де відбулося порушення.

Справа стосовно Google було порушено ФАС у лютому за скаргою «Яндекса». Російська компанія звинуватила Google у примусі виробників мобільних пристроїв на платформі Android до відмови від попереднього встановлення додатків інших розробників, що змагаються з її продуктами. Наприклад, у 2014 році було заборонено попереднє встановлення всіх сервісів «Яндекса» на мобільних пристроях брендів Fly, Explay і Prestigio. Компанії відмовилися від додатків «Яндекса», пославшись на умови договорів з Google.

У свою чергу «Яндекс» наполягає на тому, щоб сервіси, разом з пошуком, картами та поштою, відокремили від операційної системи Android. Схожа історія відбувалася свого часу з Windows та інтернет-браузером Internet Explorer.

Штраф буде накладений на Google Inc. і Google Ireland, оскільки вони, а не російське ТОВ «Гугл», працюють на ринку встановлених магазинів додатків. Розрахунок суми штрафу буде вираховуватися на основі конфіденційних даних, наданих компанією.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися