Вівторок, 25 Червня, 2024

Єврокомісія хоче оштрафувати Google на $11 млрд за зловживання Android

Чиновники Євросоюзу уже кілька років вивчають нечесні прийоми конкуренції Google, і їхнє друге велике розслідування наближається до завершення. Торік ЄС оштрафував Google на $2,7 млрд за зловживання монопольним становищем у пошуку для просування свого сервісу порівняння цін. Зараз чиновники готові накласти штраф за зловживання монопольним становищем в операційній системі Android.

Розмір штрафу, за попередньою інформацією, складе 10% річного обороту Google, що дорівнює приблизно $11 млрд. Чиновник Єврокомісії з конкуренції Маргрет Вестагер каже, що висновки оголосять за кілька тижнів.

Окрім того, що Google звинувачують у  використанні її домінуючого положення для просування власних сервісів на Android, чиновники також звинувачують компанію у фінансовій стимуляції виробників використовувати її проприєтарні додатки, а також у тому, що Google погрожує покаранням за порушення своїх вимог щодо Android.

Деякі експерти говорять, що найбільше від штрафу виграє Microsoft, яка сьогодні активно розбудовує власні сервіси на базі Android. Пом’якшення домінування Google дозволить їй не боятися втратити доступ до магазину Google Play Store. Microsoft також зможе укладати партнерство з виробниками, щоб ті замінили вбудований пошук Google Search на Bing чи поштовик Google Mail на Outlook.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися