Чому не варто вибирати смартфон виключно за характеристиками

Повністю відмовлятися від аналізу характеристик бажаного смартфона не потрібно. Але сприймайте їх як певний базовий рівень, від якого можна відштовхуватися при подальшому дослідженні. Виробникам часто вдається створити диво з посередніх на папері компонентів, а також загубити всі переваги топових на папері компонентів.

Якщо ви збираєтеся купити новий смартфон, тоді ви природно вивчатимете їхні параметри: частоту процесора, обсяг оперативної пам’яті, флеш-накопичувача, ємність акумулятора, мегапікселі в камері. Однак звичайне порівняння цифр стає дедалі більше простим марнуванням часу, і ось чому.смартфон

Двома словами – смартфони є цілісним продуктом, у якому характеристики компонентів добираються з урахуванням особливостей інших елементів. Розглядати окремо, наприклад, графічне ядро без урахування параметрів дисплея має мало сенсу. Також сьогодні навіть бюджетні апарати демонструють достатні для комфортної щоденної роботи показники.

Процесор та оперативна пам’ять

Бенчмарки при виборі смартфона також не можуть слугувати фінальним мірилом саме через те, що в реальних завданнях мобільнику доводиться працювати по-іншому. Головний виробник мобільних чіпів – компанія Qualcomm навіть назвала вибір смартфона на основі результатів процесорного бенчмарку таким же, як вибір автомобіля за шинами. Процесорний гігант говорить, що у 2018 році краще дивитися на можливості, які пропонує чіпсет: поліпшена робота в LTE, засоби безпеки, запис відео з роздільною здатністю 4K тощо.

Навіть коли виробники говорять, що їхній чіп на 30% швидший за попереднє покоління, у реальності відрив не такий великий. Причина в тому, що процесор зв’язаний з іншими компонентами, зокрема, з оперативною пам’яттю. При цьому виробники смартфонів майже ніколи не вказують ці важливі параметри – швидкість роботи оперативної пам’яті, пропускну здатність, тип пам’яті тощо. Більш того, одна й та сама модель може отримати суттєво різні компоненти. Наприклад, Huawei у 2017 році визнала, що купівля Huawei P10 або Huawei P10+ була лотереєю.

Єдиним параметром оперативної пам’яті, який доступний користувачам, часто є її обсяг. Однак практика доводить, що більше «оперативки» не означає швидше. Наприклад, OnePlus 5T з 8 ГБ показує схожі результати з Google Pixel 2 (4 ГБ) та iPhone X (3 ГБ).

Вибір камери

Одна з головних функцій для сучасних смартфонів – фотографування, і тому якість роботи камери грає важливу роль. Однак виробники часто виводять на перше місце лише мегапікселі, не розповідаючи про інші параметри. Але саме останні мають більший вплив на якість фінального знімку – оптична стабілізація, світлосила об’єктива, алгоритми обробки тощо. Прикладом є Google Pixel 2, який отримав чіп Visual Core. Алгоритми всередині цієї мікросхеми дозволили смартфону свого часу отримати звання найкращої камери за тестуванням лабораторії DXOMark, яка перевіряє мобільники та виставляє їм бали за фото- та відеоможливості. При цьому Google Pixel 2 має лише один фотомодуль на 12 мегапікселів.

Батарея

Заряд акумулятора є найважливішим елементом усього смартфона, адже яким би швидким не був процесор, невеликий термін автономності це не компенсує. Однак просто подивитися на ємність батареї та сказати, скільки годин без заряду працюватиме смартфон, не вдасться. Наприклад, Samsung Galaxy S8 має акумулятор на 3000 мА·год. В iPhone X стоїть батарея на 2716 мА·год. Але за тестами у вигляді серфінгу в інтернеті в 4G з однаковою яскравістю екрана 150 ніт девайс від Apple працює на 10 хвилин довше.

Характеристики на сміття?

Повністю відмовлятися від аналізу характеристик бажаного смартфона не потрібно. Але сприймайте їх як певний базовий рівень, від якого можна відштовхуватися при подальшому дослідженні. Виробникам часто вдається створити диво з посередніх на папері компонентів, а також загубити всі переваги топових на папері компонентів. Отримати правдиву картину вдасться, читаючи огляди та відгуки користувачів, переглядаючи реальні фотографії, а також аналізуючи тести продуктивності та автономності.