Європа хоче зробити акумулятори знімними

Віце-президент групи Green Deal у Європарламенті Франс Тіммерманс подав ініціативу щодо більш екологічної електроніки

Ще кілька років тому термін служби мобільного телефона чи смартфона не залежав від його акумулятора. Адже зношену чи несправну батарею можна було самостійно замінити. Сьогодні ж термін «життя» смартфона визначається переважно витривалістю його батареї до повної деградації. Усе тому, що акумулятори вклеєні, а їхня заміна вимагає спеціальних інструментів та навичок. Європейським чиновникам це не подобається, і вони хочуть змусити вендорів повернути легкозмінні акумулятори.

Віце-президент групи Green Deal у Європарламенті Франс Тіммерманс подав ініціативу щодо більш екологічної електроніки. Серед пропозицій – можливість легкої заміни акумуляторів у гаджетах. Це стосується як смартфонів, так і планшетів та навушників.

Особливо актуальною пропозиція європарламентарів є для навушників у стилі TWS, які завоювали публіку своєю компактністю та зручністю. Навіть попри те, що вони коштують до кількох сотень доларів, ці аксесуари розлітаються, наче гарячі пиріжки. Однак вони сконструйовані так, що дістатися батареї неможливо без повного руйнування гаджета. При цьому ресурсу батареї вистачає на рік-два, після чого її ємність швидко падає. Так, Apple AirPods 2016 року вже у 2018 році працювали вдвічі менше з цієї причини.

Пропозиція нині проходить фінальні допрацювання тексту. На розгляд її планується подати в середині березня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я