Неозвучену проблему крихітних гаджетів розкрили Apple Airpods

Індустрія електроніки сьогодні гониться за тонкими стильними гаджетами, часто жертвуючи навіть тим, що можна було б залишити

Сучасні навушники у стилі TWS звоювали публіку своєю компактністю та зручністю. Навіть попри те, що вони коштують до кількох сотень доларів, ці аксесуари розлітаються, наче гарячі пиріжки. Однак перші покупці вже стикнулися з неозвученою проблемою, яка перетворює їхні стильні та технологічні навушники на сміття.

Усе більше блогерів, які були у першій хвилі покупців бездротових навушників AirPods, починають скаржитися на їхню батарею. Вона не тримає заряд, як раніше, роблячи навушники нефункціональними. «AirPods починають показувати свій вік для перших користувачів», – говорить автор популярного ІТ-ресурсу 9to5Mac Зак Хол.

Ресурс Apple Insider перевірив скарги на практиці, взявши AirPods 2016 року та новеньку пару 2018 року випуску. Старі працювали всього 2 години 16 хвилин. «Це менше, ніж половина автономності для нової пари», – підсумовують експерти.

Навушники AirPods використовують звичні сьогодні літій-іонні батареї. Індустрія цих елементів живлення до 2026 року досягне $109,72 млрд з $36,2 млрд у 2018 році. Літій-іонні батареї гарні, коли гаджет новий: вони швидко заряджаються, мають велику ємність у малому об’ємі. Але вони мають родовий недолік: кожне заряджання потрохи забирає їхню ємність. Вони також можуть загорітися та вибухнути.

Індустрія електроніки сьогодні гониться за тонкими стильними гаджетами, часто жертвуючи навіть тим, що можна було б залишити. Один із таких прикладів – вбудовані акумулятори. Коли ресурс батареї стає неприйнятно низьким, у сміттєвому кошику опиняється весь гаджет.

Засновник популярного ресурсу з побутового ремонту гаджетів iFixit Кайл Вінс вірить, що вендори повинні розробляти девайси з можливістю заміни акумулятора. Однак деякі експерти переконані, що до появи якоїсь нової технології батарей відмови від цієї моди не варто очікувати. Нові технології акумуляторів, за їхніми прогнозами, можуть з’явитися не раніше, ніж за 10 років.

Компаніям нинішні бажання користувачів мати модний склеєний у моноліт гаджет імпонують, адже це дозволяє заробляти більше грошей. Юзери таких пристроїв змушені їх замінювати повністю чи платити десятки або сотні доларів за заміну батареї ціною в одиниці доларів.

Десять років тому засновник консультаційного агентства Qnovo Надім Махуф пропонував вендорам подвоїти життєвий цикл їхніх продуктів, збільшивши ресурс літій-іонних акумуляторів. Цей тип батарей лише починав тоді ставати масовим. «Усім було байдуже, – розповідає він. – Збільшення життєвого циклу продуктів заважало фінансовому зростанню».

За матеріалами: The Atlantic