Середа, 22 Травня, 2024

Європа планує відключити Великобританію від своєї навігації Galileo

Європейські чиновники озвучили, що планують виключити Великобританію з власної програми супутникової навігації Galileo. Причиною назвали «брекзіт» – вихід острівного королівства з Європейського Союзу. Британська влада вже отримала відповідний лист, в якому повідомляється, що британський бізнес не зможе користуватися навігаційною системою, оскільки після «брекзіту» це може поставити безпеку Galileo під загрозу.

Європа вже зайнялася переносом резервного сайту моніторингу супутників Galileo з Великобританії до Іспанії. Британський бізнес при цьому попереджає, що вся зроблена до цього робота може зникнути. А британський міністр оборони Гевін Вільямсон сказав, що таке виключення глибоко розчаровує.

Британія наполягає на тому, що вона вклала значні зусилля та гроші у розбудову Galileo. Вона також звинувачує Євросоюз у політичній грі, оскільки від виключення виграють французькі компанії. Вільямсон також каже, що подібний крок може вплинути на безпеку як самої Британії, так і ЄС у цілому.

У цей же час Великобританія готується до розриву з Євросоюзом та планує побудувати власний космодром. З чуток, вона також розглядає запуск власної системи супутникової навігації, якщо не вдасться домовитися з ЄС.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися