Вівторок, 25 Червня, 2024

Європа зробила USB Type-C обов’язковим стандартом

Уже з липня цього року смартфони та інші мобільні гаджети повинні перейти на єдиний зарядний роз’єм. Європарламент проголосував за прийняття як такого USB Type-C.

Члени Європейського парламенту проголосували у пропорції 582 «за» та 40 – «проти» за резолюцію, в якій закликають Європейську комісію гарантувати, що споживачі ЄС більше не будуть зобов’язані купувати нові зарядні адаптери з кожним новим пристроєм.

У резолюції зазначено, що добровільно прийняті виробниками угоди  дозволили значно зменшити кількість типів зарядних роз’ємів. Нагадаємо, до 2014 року їх було більше 10, а нині залишилося лише три. Однак повинен був залишитися лише один.

Бездротова зарядка може виявитися корисною, проте необхідні правила, щоб таким чином можна було заряджати багато різних мобільних пристроїв.

Пристрої з microUSB легко перейдуть на  USB Type-C, але можливе здорожчання, оскільки USB-C вимагає більші роялті. Перехід до загального зарядного роз’єму найбільше вплине на Apple, яка багато років використовує власний роз’єм Lightning. Компанія заявила, що галузь уже переходить на USB-C і що регулювання лише придушить інновації.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися