Євросоюз фінансує проект 5GCar, щоб автомобілі отримали спеціалізований мобільний зв’язок

Проект 5GCar має стати поштовхом для розробки системної архітектури на базі мереж 5G, яка надає оптимізовані для автомобілів сервіси

Консорціум із кількох компаній під управлінням Ericsson займеться проблемою пересилання даних в транспорті. Проект 5GCar має стати поштовхом для розробки системної архітектури на базі мереж 5G, яка надає оптимізовані для автомобілів сервіси. Ці послуги зв’язку vehicle-to-everything (V2X) мають бути дуже надійними та мати низьку затримку часу передачі.

5GCar

5GCar був не єдиною пропозицією – на участь у другому етапі конкурсу 5G Infrastructure Public Private Partnership претендував 101 проект різних компаній. У фінальному відборі фінансування від Євросоюзу отримав 21 проект, і 5GCAR – один з них.

У проекті 5GCAR беруть участь виробники телекомунікаційного обладнання, оператори зв’язку, сервіс-провайдери, компанії малого та середнього бізнесу, а також учені. Загалом – 14 компаній: крім Ericsson це Bosch, Centre Tecnol?gic de Telecomunicacions de Catalunya, Centro Tecnol?gico de Automoci?n de Galicia, Chalmers University of Technology, Huawei, King’s College London, Marben, Nokia, Orange, PSA group, Sequans, Viscoda і Volvo Cars.

Протягом двох років учасники 5GCAR повинні розробити загальну архітектуру системи 5G, яка забезпечує оптимізований наскрізний зв’язок для транспорту (V2X).

На другий етап 5G PPP Єврокомісія виділила загальний бюджет у розмірі 154 млн євро, але із цих грошей 5GCAR отримає тільки 8 млн євро. Решту отримають інші 20 проектів. У 5GCAR буде задіяно 30 експертів, які займуться розширеним тестуванням, що дозволяє впевнитися в безпеці використання підключеного транспорту до 2020 року.

Стандарт зв’язку п’ятого покоління ще не готовий, але аналітики вже підраховують його перспективи. Експерт торгової групи 5G Americas Кріс Пірсон вважає, що 5G принесе світовій економіці $12,3 трлн до 2035 року. Згідно з прогнозом аналітика, до 2035 року інфраструктура 5G-мереж забезпечить 22 млн робочих місць по всій земній кулі, а її внесок у глобальний ВВП за період з 2020 по 2035 рік можна буде порівняти з розміром економіки Індії.

На думку Пірсона, перехід на технологію 5G суттєво вплине на життя людства. Цей стандарт відкриє нові можливості в таких сферах, як енергетика, транспорт, охорона здоров’я та громадська безпека. Він також стане одним із головних елементів у так званих «розумних» містах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я