Вівторок, 23 Квітня, 2024

YouTube почне торгувати голосами: платформа запускає голосові дипфейки

Незабаром YouTube може дозволити музикантам продавати свої голоси для створення голосових дипфейків. За даними Billboard і Bloomberg, платформа відеохостингу розробляє інструмент штучного інтелекту, який може імітувати голос музикантів. Це дозволить, наприклад, створювати музику, яка звучатиме так, ніби її насправді співали відомі музиканти.

Відеохостинг сподівався представити цю функцію під час заходу Made On YouTube у вересні, де він дебютував з іншими інструментами для творців на основі штучного інтелекту, включаючи генеративний зелений екран.

Але план не здійснився, і, офіційні причини не розкриваються. Існують чутки, що причиною могло бути те, що переговори із звукозаписними компаніями потребують часу. Зрештою, технологія нова, і є багато запитань, на які потрібно спочатку відповісти.

Billboard каже, що одне з ключових питань, яке вони все ще вирішують, це те, як працюватиме монетизація. Чи отримуватимуть виконавці гроші за музику, яку YouTube створює з їхнім голосом, чи за результат, створений за допомогою інструменту штучного інтелекту? Крім того, як автори пісень отримають винагороду за будь-яку їхню музику, використану для навчання штучного інтелекту YouTube?

Повідомляється, що звукозаписні компанії все ще мають запитання щодо того, як навчається модель штучного інтелекту, а також щодо того, як артисти матимуть право вибирати або виключати використання їхнього голосу.

Якщо і коли інструмент з’явиться, YouTube має намір спочатку провести його бета-тестування, надавши вибраній групі авторів відео доступ до голосів виконавців, які погодяться на участь.

Хоча переговори тривають, звукозаписні компанії позитивно сприйняли ідею YouTube, за словами джерел. Це тому, що вони дивляться на використання штучного інтелекту в музиці як на неминучість, і вони стурбовані тим, що залишаться позаду, якщо будуть противитися ліцензійним угодам, подібним до того, що пропонує YouTube.

Як пише Bloomberg, YouTube йде складним шляхом і, можливо, доведеться підготуватися до юридичних проблем у його прагненні дослідити використання генеративного штучного інтелекту в музиці. Наприклад, компанію OpenAI, яка є автором найвідомішого текстового штучного інтелекту ChatGPT, запросили до суду такі автори як Джон Грішем та Джордж Р. Р. Мартін, які незадоволені тим, як використовувалися їхні твори для навчання штучного інтелекту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися