Четвер, 30 Травня, 2024

Стартап запропонував чип, який може стати альтернативою Bluetooth

Bluetooth сьогодні став таким собі аналогом бездротового USB – універсального рішення для підключення всіляких гаджетів один до одного. Але ця технологія має багато недоліків, серед яких – висока затримка в пересиланні даних та низька швидкість. Стартап Spark Microsystems запропонував чип, який надає зручності Bluetooth без його недоліків.

В основі чипа Spark лежить технологія ultra wideband (UWB). Її створили близько десятиліття тому, але лише останніми роками її почали застосовувати в комерційних продуктах, наприклад, Apple вбудувала її в iPhone 11, а BMW та Volkswagen – у брелоки автівок.

Чипи Spark ціною менше $1 уже готові для тестування виробниками. Перші партії доставлять у третьому кварталі 2020 року. Чипи використовують діапазон від 3,1 до 6 ГГц та від 6 до 9,5 ГГц.

Використання UWB дозволить пересилати дані на близькій відстані до 10 разів швидше та ефективніше.

Якщо технологія Spark стане популярною, у компанії обіцяють випустити стандартизовану версію, доступну іншим компаніям.

UWB відрізняється від традиційних технологій бездротового пересилання даних типу Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee. Останні використовують вузький діапазон електромагнітного спектру. UWB не обмежує себе вузькими рамками. Щоб при цьому не заважати іншим технологіям, дані пересилаються надзвичайно короткими імпульсами і з невеликою енергією.

У Spark обіцяють пересилання по UWB до 20 Мбіт/с – це в 10 разів швидше, ніж здатний Bluetooth 5 (2 Мбіт/с). При цьому на швидкості в 1 Мбіт/с витрачається в 40 разів менше енергії, ніж Bluetooth.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися