Понеділок, 11 Грудня, 2023

Інтернет на базі повітряних куль запускають у комерційну роботу

Довготривалий проект Project Loon, який транслює інтернет на базі повітряних куль-ретрансляторів, уже довів свою ефективність у зонах стихійних лих. Однак він протягом усього часу залишався в тестовій фазі, яка скоро завершиться. Google виводить цей проект в комерційну роботу і планує його запустити в Африці.

Loon протягом найближчих декількох тижнів запрацює в Кенії в партнерстві зі стільниковим оператором Telkom Kenya – третім за величиною в країні. Завдяки новому сервісу жителі гірських поселень отримають доступ до послуг 4G за ринковими цінами. Управління цивільної авіації Кенії заявило, що дозвіл на експлуатацію сервісу буде підписано цього місяця.

Восени 2018 року повітряні кулі Loon об’єднали в єдину мережу, яка простягнулася на 1000 кілометрів. Дані між двома кулями пересилали на відстані в 600 кілометрів. Тести проходили над територією Каліфорнії та Невади – ці регіони складаються зі скель та пустель.

У проекті Loon кожна куля висить над поверхнею планети на висоті у 20 кілометрів. Вона дозволяє встановити покриття діаметром 80 кілометрів – значно більше, ніж це можливо зі стільниковими базовими станціям. Одна така куля надає інтернет по LTE для 1000 користувачів.

Проект Project Loon уже тестується на Шрі-Ланці, у Бразилії, Новій Зеландії, Австралії, Індонезії. Проект Loon почали розробляти у 2015 році, а глобальну мережу планували розгорнути вже у 2016 році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися