Вівторок, 16 Квітня, 2024

З’ясовано, чому собаки більше люблять електромобілі, ніж авто з ДВС

Нове дослідження показало, що собаки почуваються більш розслаблено, коли їдуть в салоні електричного автомобіля. Частота їхнього серцебиття знижується на 30%, а також вони на 50% рідше виходять з розслабленого лежачого положення.

Дослідники з Університету Лінкольна відправили 20 собак у 10-хвилинну поїздку. Спочатку собаки каталися на електромобілі, а потім – на дизельному авто. У кожної собаки записували її біометричні дані під час поїздок та фіксували за допомогою камери GoPro, щоб визначити будь-яку поведінку, яка вказувала на дискомфорт або розслаблення.

Собакам дали годину перерви між поїздками, щоб вони були розслаблені для обох типів транспортних засобів. Лише одна з 20 собак у повсякденному житті в основному подорожувала в електромобілі.

Професор Деніел Міллз, професор ветеринарної поведінкової медицини в Університеті Лінкольна, сказав: «Наші результати чітко показують, що собаки, здається, більш розслаблені в електромобілях, особливо якщо дивитися на поведінкові риси, такі як неспокій».

Крім того, цікаве і дещо ненавмисне відкриття в результаті дослідження надійшло від собак, у яких виявили потенційні симптоми, пов’язані з хворобою подорожей.

«Під час їхніх подорожей в електромобілях біометричні записи цих собак показали, що їх серцевий ритм значно сповільнився, ніж коли вони були в дизельних автомобілях. Це особливо зацікавило нас, оскільки збільшення частоти серцевих скорочень зазвичай асоціюється з хворобою руху. Це інтригуючий результат», – каже науковець.

Хоча всі собаки вирішували лежати протягом приблизно третини поїздок в обох типах транспортних засобів, загалом вони значно менше стояли в електромобілі.

Окреме дослідження від компанії з продажу автомобілів CarGurus показало, що 58 відсотків власників собак кажуть, що їхні собаки схильні до надмірного збудження під час поїздок на автомобілі. Близько 48 відсотків страждали від тривоги, а 44 відсотки виявляли ознаки нудоти під час подорожі.

Власники, які возили своїх песиків як на дизельному, так і на електромобілі, повідомили, що їхні домашні тварини віддають перевагу останньому. Вони виявили, що 39% влаштувалися краще, 43% були спокійнішими, 42% здавалися менш тривожними і 45% менше скиглили.

Кріс Кнапман, CarGurus UK, сказав: «З попередніх досліджень ми знаємо, що різке збільшення кількості власників собак за останні три роки змусило багатьох автомобілістів переосмислити, який автомобіль найкраще відповідає їхнім потребам. Для тих, хто вважає перехід на електромобіль підходящим, це дослідження дасть впевненість, що це однаково підійде і їхній собаці».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися