З’явилася клавіатура, яка пропонує жінкам писати про себе в позитивному стилі

За програмну частину відповідав Samsung Electronics Nordics

Розробники з фінської гуманітарної агенції Plan International вважають, що дівчатам та жінкам сьогодні не вистачає добрих слів. Тому вони створили віртуальну клавіатуру Sheboard для Android, яка пропонує доповнювати текст різноманітними мотивувальними атрибутами. На їхню думку, так жінки, і особливо дівчата, почуватимуться впевненіше.

SheboardЯкщо на Sheboard надрукувати «жінки», клавіатура запропонує доповнити словом «головні». Надрукуване слово «дівчата» порадять доповнити «рулять». Фразу «моя дочка є» порадять доповнити виразами «сильна» або «хороша».

Окрім цього, клавіатура пропонує замінювати зменшувальні фрази, які часто використовують стосовно слабкої статі. Наприклад, вираз «моя маленька принцеса» перетвориться на «моя дивовижна шукачка пригод». Фраза «перевантаження милотою» стане «вона жорстка».

У Sheboard сподіваються, що таким чином зможуть змінити суспільне ставлення до дівчат та жінок. Це, у свою чергу, може вплинути на те, як представниці слабкої статі думають про себе, дозволивши їм почуватися впевненіше.

У Plan International головною аудиторією своєї клавіатури бачать батьків та братів молодих дівчат. Вони переконані, що подібний впевнений стиль спілкування від близьких людей матиме більший ефект.

«Технологічні інновації самі по собі не змінять шкідливу гендерно-стереотипну поведінку, – каже глобальний координатор Plan International Нора Ліндстрьом. – Але вони можуть привернути увагу до цих питань та підтримати рівне ставлення до дівчат та жінок».

Концепцію додатка розробило фінське креативне агентство Hasan & Partners. За програмну частину відповідав Samsung Electronics Nordics. Завантажити додаток можна в Google Play Store. Однак програма підтримує виключно англійську мову, інші обіцяють згодом.