З’явився робот-педант

Якщо людина забуває покласти речі на їхні місця, то це може зробити машина. Співробітники Корнельського і Стенфордського університетів створили робота, який нагадає господарю те, що той забув зробити. Пристрій отримав назву Watch-Bot, повідомляє IEEE Spectrum.

Робот виглядає як штатив, на якому встановлено спеціальний датчик і рухому камеру з лазерною указкою. Ноутбук обробляє дані датчика і камери, а також управляє указкою. Якщо Watch-Bot бачить, що людина робить якусь стандартну дію, то він відстежує пропущені етапи і показує лазерною указкою на предмет, який людина не задіяла.

З’явився робот-педант

 

Робот тиждень спостерігав за повсякденною діяльністю семи добровольців на п’яти кухнях і у восьми офісах. Потім дослідники записали відеоролики, за допомогою яких машина навчилася розпізнавати пропущену дію та виявляти об’єкт, пов’язаний з нею.

З’явився робот-педант

 

У ході експерименту робот у 60% випадків успішно впорався із завданням. Зокрема, він світив лазерною указкою на мікрохвильовку, якщо в ній забули розігріту їжу; на молоко, яке не прибрали в холодильник; на книгу, яку після читання не повернули на полицю; на монітор, який не був вимкнений після вимикання комп’ютера.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я