Понеділок, 20 Травня, 2024

З’явився Android-смартфон, який перевершує iPhone за тривалістю підтримки – сім років

В екосистемі Android більшість виробників пропонують програмну підтримку своїх смартфонів протягом трьох-п’яти років. Apple для своїх iPhone надає близько шести років підтримки. Але є одна компанія, чий смартфон б’є рекорди за тривалістю програмної підтримки. Fairphone 3 залишатиметься актуальним протягом семи років після випуску.

Смартфон Fairphone 3 далеко не новинка – він вийшов у 2019 році. Але днями виробник оголосив, що його підтримку продовжено до 2026 року, що означає сім років оновлень. Компанія також випустила Android 13 для Fairphone 3. Pixel 4 – власний телефон Google 2019 року, залишився без програмної підтримки в жовтні 2022 року.

Fairphone прагне створювати екологічно чисті смартфони, розробляючи свої продукти, які можна ремонтувати, а також пропонуючи запасні частини, які вона продає в інтернеті.

Частиною цієї місії сталого розвитку є неймовірні зусилля, щоб підтримувати свої смартфони Android актуальними. Це дійсно великі зусилля, адже виробник процесорів Qualcomm припиняє випуск драйверів для своїх чипів Snapdragon за рік-два після їхнього виходу. Fairphone каже, що процесор Snapdragon 632 у Fairphone 3 підтримувався Qualcomm лише до Android 11.

Тому продовження підтримки Fairphone 3 означало самостійне створення необхідних програмних компонентів для нових версій Android. На подібний крок не наважуються йти навіть гіганти індустрії. Fairphone — єдиний виробник телефонів Android, який робить це. Усі інші припиняють підтримку телефону після того, як виробник його процесора перестає надавати драйвери для свіжої версії Android.

Оскільки створення драйверів для «заліза» для нових версій Android є надзвичайно складною задачею, апдейти для телефонів Fairphone не надходять з регулярною частотою. Компанія фактично пропустила Android 12, представивши натомість Android 13.

Тим не менш, те, що показує невеликий виробник смартфонів Fairphone доводить, що звичайні виправдання виробників Android недійсні. Будь-яка компанія може запропонувати більш тривалу підтримку своїх смартфонів, якщо захоче.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися