З’явився вірус-Робін Гуд: вимагає їжу та одяг для бідних

жертви виконують три соціальні дії в обмін на ключ розшифровки: дарують новий одяг бездомним, записують дію та опублікують її в соціальних мережах. Також відводять п’ятьох менш щасливих дітей до Dominos Pizza Hut або KFC на частування. Та надають фінансову допомогу всім, хто потребує термінової медичної допомоги

В Індії виявили нову програму-вимагач, яка допомагає бідним. Вона змушує жертв жертвувати новий одяг бездомним, годувати дітей у фірмових піцеріях і надавати фінансову допомогу всім, хто потребує термінової медичної допомоги, але не може собі її дозволити. Про це розповіли експерти компанії Cloudsek, що контролює цифрові ризики.

Компанія попередила, що програмне забезпечення-вимагач Goodwill також може призвести до тимчасової і, можливо, постійної втрати даних компанії та можливого припинення діяльності компанії та супроводжуючої втрати доходів.

«Програми-вимагачі GoodWill були ідентифіковані дослідниками CloudSEK у березні 2022 року. Як випливає з назви групи загроз, оператори нібито зацікавлені у просуванні соціальної справедливості, а не зі звичайних фінансових причин», — сказав Клусек у звіті.

Після зараження хробак-вимагач GoodWill шифрує документи, фотографії, відео, бази даних та інші важливі файли та робить їх недоступними без ключа дешифрування.

«Зловмисники припускають, що жертви виконують три соціальні дії в обмін на ключ розшифровки: дарують новий одяг бездомним, записують дію та опублікують її в соціальних мережах. Також відводять п’ятьох менш щасливих дітей до Dominos Pizza Hut або KFC на частування. Та надають фінансову допомогу всім, хто потребує термінової медичної допомоги, але не може собі її дозволити, у сусідній лікарні», – йдеться у повідомленні.

Коли всі три дії завершені та їх можна перевірити через опубліковані пости в соцмережах, програма-вимагач просить жертв написати в соціальних мережах (Facebook або Instagram) нотатку про те, як вони перетворилися на добру людину, ставши жертвою програми-вимагача під назвою GoodWill.

Після виконання всіх трьох дій оператори програм-вимагачів перевіряють медіафайли, якими поділилася жертва, та їхні публікації в соціальних мережах.

Потім зловмисники поділяться повним набором для дешифрування, який включає основний інструмент розшифровки, файл паролів і відеоурок про те, як відновити всі важливі файли.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я