Четвер, 13 Червня, 2024

Безсоння лікуватимуть смартфонами у Британії

До 800 000 жителів Великої Британії зможуть налагодити свій сон без сильнодіючих наркотиків. Замість хімічних речовин їм виписуватимуть додаток для смартфона Sleepio. Розробник цієї програми компанія Big Health пропонує пацієнтам шеститижневу програму самодопомоги, включаючи тест на сон.

Додаток Sleepio коштує 45 фунтів стерлінгів на пацієнта і його називають цифровим снодійним. Пацієнти можуть отримати доступ до Sleepio за допомогою самостійного звернення або свого лікаря.

Sleepio використовує алгоритм штучного інтелекту, щоб надати людям індивідуальну цифрову когнітивну поведінкову терапію. Ці сеанси визначають думки, почуття та поведінку, які заважають людям спати і сприяють здоровому режиму сну.

Пацієнти також можуть отримати доступ до електронних публікацій, онлайн-інструментів і поговорити з іншими користувачами, щоб отримати підтримку.

Програма розрахована на завершення за шість тижнів, але люди мають повний доступ до програми протягом 12 місяців з моменту реєстрації, тому вони можуть завершити її у своєму власному темпі та повторно відвідати сеанси.

Пацієнтам, які страждають безсонням, на сьогоднішній день пропонується курс від двох до чотирьох тижнів золпідему або зопіклону в таблетках, які відпускаються лише за рецептом, які коштують всього 9 пенсів за таблетку.

Але вони часто змушують пацієнтів втомлюватися за день, породжують сухість або металевий присмак у роті. Ліки також можуть викликати серйозні побічні ефекти, включаючи падіння, втрату пам’яті та галюцинації.

Дані з 12 рандомізованих досліджень, вивчених службою здоров’я Великої Британії, показали, що додаток ефективніше зменшує безсоння, ніж снодійне. Аналіз витрат у дев’яти терапевтичних установах в Англії, де додаток тестувався протягом одного року, показав, що це заощадило 90 фунтів стерлінгів на пацієнта протягом трьох років.

Додаток Sleepio вже не перша цифрова пігулка. Додаток EndeavorRx для лікування синдрому дефіциту уваги від компанії Akili Interactive отримав погодження у 2020 році. EndeavorRx – перша в історії комп’ютерна гра зі статусом ліків і її також вивчали для порятунку людей, у яких з’явилися проблеми з пам’яттю після перенесеного ними Covid-19.

В цілому, додатки та відеоігри стають новим словом у лікуванні хвороб. Вони можуть стати ключовим елементом сектору телемедицини. Ринок таких додатків оцінюється на рівні $1,2 млрд.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися