Старі версії Windows, включаючи Windows XP, отримають патч від атак в стилі WannaCry

Україна опинилася серед центрів епідемії

Microsoft хоче запобігти наступній епідемії в стилі вірусу WannaCry. Софтверний гігант випустив патчі для програмних компонентів віддаленого доступу. Через них шкідливе програмне забезпечення поширюється між комп’ютерами без необхідності залучення до цього користувачів. У Microsoft не хочуть залишати навіть найменших шансів, тому випустили апдейт навіть для тих операційних систем, підтримка яких завершилася багато років назад.

WannaCry (також відома як WannaCrypt, WCry, WanaCrypt0r 2.0, Wanna Decryptor) – шкідлива програма, яка поєднувала функції черв’яка та вимагача. Вона вражає комп’ютери під управлінням операційної системи Microsoft Windows і після зараження шифрує майже всі файли на жорсткому диску. Також програма показує вікно, в якому пропонує заплатити грошовий викуп за розшифровування. У разі несплати викупу протягом 7 днів вона погрожує втратою можливості розшифровування назавжди.

Масове поширення WannaCry почалося 12 травня 2017 року, і одними з перших постраждали комп’ютери в Іспанії. Україна опинилася серед центрів епідемії, а загалом від черв’яка постраждало 500 тисяч комп’ютерів у понад 200 країнах світу. Поширення вірусу блокувало роботу багатьох організацій: лікарень, аеропортів, банків, заводів тощо.

Для зараження нових комп’ютерів черв’як використовував уразливість у Windows 7, Windows Server 2008 R2 та інших старих версіях ОС, включаючи Windows XP та Windows Server 2003.

У Microsoft наголошують, що їм невідомі випадки використання закритої «діри». Але оскільки ймовірність цього була високою, компанія вирішила її закрити.