Середа, 19 Червня, 2024

Запозичено в природи: роботи-тварини, які літають

Німецька компанія Festo, яка спеціалізується на випуску роботизованих систем, розробила серію літаючих роботів-тварин, серед яких пінгвін, метелик і робот-медуза, пише techcult. На демонстраційному відео можна спостерігати, як роботи граціозно ширяють у повітрі та здатні навіть «спілкуватися» один з одним для уникнення можливого зіткнення під час польотів у зграї.

emotionbutterfly1

Робот-метелик eMotionButterfly літає автономно і застосовує під час польоту систему стеження з відеокамерою. Вага метелика всього 40 грамів разом з батарейкою і моторами. Десяток таких роботів-комах мають навігаційні алгоритми, які дозволяють їм літати в групі, не стикаючись один з одним.

airjelly

Ефектно виглядає і робот-медуза AirJelly, котрий складається із заповненої гелієм кулі і восьми рухливих щупалець, які імітують рух у воді. Вага робота не перевищує 920 грамів разом з акумуляторами і сервомоторами.

Роботи такого типу здатні літати 2-3 години від невеликої батарейки, що зайвий раз свідчить про ефективність системи.

Незважаючи на те, що в реальному житті пінгвіни не літають, AirPenguin робить це легко і просто з невластивою для роботів грацією. Безпілотник схожий на персонажа дитячого мультфільму і пересувається за рахунок рухів ластоподібних кінцівок.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися