Запропонували охолоджувати смартфони потінням

Випаровування рідини з поверхні поглинає значну кількість теплової енергії цієї поверхні

Сучасні смартфони охолоджуються лише через корпус, який зазвичай є скляним чи пластиковим, а ці матеріали погано відводять тепло. Інженери шукають спосіб, як можна забезпечити більш ефективне охолодження. Шанхайські вчені запропонували запозичити концепцію в природи та навчити мобільники потіти.

Випаровування рідини з поверхні поглинає значну кількість теплової енергії цієї поверхні. Чим інтенсивніше йде випаровування, тим швидше відбувається охолодження. Цю концепцію мільйони років використовують живі істоти.

Науковець Ченьсі Ван пропонує замкнуту систему, яка не потребуватиме «дозаправлення» рідиною. Для цього використовуватиметься спеціальний матеріал, який вбирає в себе вологу з атмосфери, коли мобільник знаходиться в режимі очікування, а його процесор працює на мінімальній потужності.

При підвищенні навантаження чип починає грітися, розігріваючи накопичену з атмосфери воду. Вона випаровується й охолоджує гаджет. Чим інтенсивніше навантаження, тим швидше відбувається випаровування і тим ефективніше система утримує низьку температуру.

У смартфонах вже використовуються системи охолодження з активним прокачуванням повітря через охолоджувальну пластинку. Однак, каже Ван, таке рішення споживає велику кількість енергії і займає багато місця в конструкції. Воно добре підходить до великих гаджетів (ноутбуків, комп’ютерів), але завелике для невеликих девайсів (смартфонів, годинників).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я