Як користуватися великим смартфоном однією рукою

Так вийде дотягнутися до кнопок без необхідності тягнутися до них пальцем, ризикуючи впустити гаджет.

Діагональ екрану гаджетів продовжує зростати за рахунок зменшення рамок та загального збільшення розміру корпусу. Через це сучасними смартфонами в стандартному режимі вже давно неможливо користуватися однією рукою. Але можна адаптувати свій девайс до однієї руки.

У багатьох смартфонів є вбудований режим, який зазвичай називається режимом однієї руки. В ньому робоча зону дисплею зменшується до біологічно прийнятних 4 або 4,5 дюймів і стає можливо дотягуватися великим пальцем руки до віддалених куточків.

Виробники смартфонів розміщують активаціюю режиму однієї руки за власним бажанням. На Samsung відповідна опція знаходиться в розділі  налаштувань «Додаткові функції», де доступна кнопка «Управління однією рукою». Смартфони Xiaomi ховають цей параметр в меню налаштувань «Додатково» в пункті «Управління однією рукою». На iPhone відповідна функція називається «Зручний доступ» та знаходиться в меню налаштувань «Основні» в пункті «Універсальний доступ».

Якщо ваш смартфон не має режиму однієї руки, можна встановити додаток Reachability Cursor. Він надає курсор у верхній частині екрану, яким можна керувати пальцем, що знаходиться в нижній частині дисплею. Так вийде дотягнутися до кнопок без необхідності тягнутися до них пальцем, ризикуючи впустити гаджет.

Для більш зручного доступу до панелі швидких налаштувань, яка в Android викликається свайпом згори вниз, можна використати Bottom Quick Settings. Цей додаток переносить панель в нижню частину дисплею.