Вівторок, 21 Травня, 2024

Запущений у космос електромобіль Tesla подолав майже 3 млрд км

Минуло майже рівно чотири роки з тих пір, як Ілон Маск запустив свій Tesla Roadster в космос на ракеті Falcon Heavy компанії SpaceX. Зараз автомобіль знаходиться більш ніж в 377 мільйонах км від Землі і фактично ближче до Марса. Електромобіль уже подолав майже 3 млрд кілометрів.

Незабаром після запуску електромобіля в космос з’явився сайт WhereisRoadster, призначений для відстеження переміщень автівки з використанням даних НАСА. Цей сайт показав, що Родстер віддаляється від Землі зі швидкістю 6 005 км/год) і одночасно наближається до Марса зі швидкістю 27 955 км/год.

Родстер знаходиться на відстані менше 320 мільйонів кілометрів від Марса і подолав майже 3 млрд км у космосі. Він також здійснив понад 2,62 обороту навколо Сонця і тепер проїхав досить далеко, щоб проїхати по всіх дорогах світу 49,5 рази.

Цікаво, що астрономи не спостерігали за Родстером у свої телескопи з березня 2018 року, а професор астрофізики Університету Торонто Ханно Рейн заявив, що вивчення його траєкторії просто не має великої наукової цінності. Зрештою, це не більше, ніж дорогий шматок космічного сміття.

Тесла особливо близько наблизився до Марса в 2020 році і опинився всього в 8 мільйонах кілометрів від Червоної планети. Очікується, що він не наблизиться настільки до іншої планети до 2035 року, перш ніж здійснити два проходи в межах декількох мільйонів кілометрів від Землі в 2047 і 2050 роках.

У статті, опублікованій Рейном через Корнельський університет всього через кілька днів після запуску автомобіля в космос, зазначається, що ймовірність зіткнення з Землею протягом наступних 15 мільйонів років становить 22 відсотки.

Автомобіль початково планувалося розмістити на орбіті навколо Марса. Але прорахунок під час запуску призвів до промаху і Tesla Roadster тепер літає в космічному просторі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися