Четвер, 18 Квітня, 2024

Запустили перший кінотеатр, в якому фільми транслюють по 5G

Кінотеатри пристосовуються до сучасних реалій, коли мобільний гаджет є у кожного. Мережа кінотеатрів Odeon в партнерстві з норвезьким оператором стільникового зв’язку Telia почала тестування першого у світі кінотеатру з підтримкою 5G. Фільми в ньому транслюються через стільникову мережу 5G.

Перші плани щодо інноваційного кінотеатру з’явилися ще в грудні 2017 року. Перший показ вдалося зробити лише через рік. Трансляція відбувається в максимальній кінотеатральній якості, однак в Odeon поки вирішили дотримуватися традиційної технології. Фільми в кінотеатр завантажуватимуть по 5G на власні сервери, з яких відбуватиметься відтворення.

Інженери говорять, що стільниковий зв’язок 5G з високою пропускною спроможністю може стати гарною альтернативою для локального сховища в комерційній роботі кінотеатрів. П’яте покоління зв’язку дозволяє забезпечити трансляцію для сотень глядачів без таких неприпустимих явищ, як буферизація та погіршення якості картинки і звуку для можливості передачі. Мережі 4G LTE для цього погано підходять, оскільки в них можуть виникати буферизація та погіршення якості вже для відеопотоку 720p. При цьому в кінотеатрах фільми транслюються в роздільній здатності 4K або вище і з високим бітрейтом.

Тести Odeon і Telia показали, що в 5G реально досягнути швидкості передачі в 2,2 Гбіт/с. Це в десятки разів вище за типові швидкості мереж 4G і швидше навіть за дротову передачу. Пропускної спроможності 5G достатньо навіть не лише для трансляції фільмів, а й для роздавання Wi-Fi відвідувачам. П’яте покоління зв’язку також має дуже малу затримку передачі сигналу на рівні 7-8 мс. Це дозволять транслювати в кінотеатрах концерти чи інші великі події в найвищій якості наживо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися