Вівторок, 18 Червня, 2024

Заряджання смартфона повербанком може заразити вірусом

Зловмисники почали масове використання продемонстрованої у 2013 році дослідниками ідеї зараження смартфонів вірусами через повербанки. Про це попередило бюро кібербезпеки Китаю, розіславши офіційне попередження в месенджері WeChat. Лише в Китаї публічними повербанками можуть користуватися 229 млн людей, і ця індустрія набирає обертів.

Агентство закликало користувачів обережніше ставитися до повербанків навколо. У них можливо вбудувати троянця, і той заражає смартфон одразу при підключенні.

Експерти кажуть, що шкідливі повербанки мають віруси, мета яких ділиться на дві великі категорії. Перші викрадають приватну інформацію – фото, відео, телефонні номери, повідомлення тощо. Інші вбудовують у смартфон канал для завантаження додаткових шкідливих програм. Це дозволяє викрадати дані не лише в момент підключення до повербанка, а й у майбутньому. Також зловмисники отримують тривалий контроль над гаджетом.

Фахівці застерігають не використовувати публічно доступні повербанки. Натомість краще носити такий гаджет із собою. При необхідності використати публічний повербанк вони рекомендують робити це в місцях, де можна очікувати контроль за ними. Наприклад, у магазинах великих торговельних мереж.

А ось використовувати повербанки від невідомих брендів, а також нішевих брендів, фахівці не рекомендують. Це ж стосується і купівлі нового повербанка.

Експерти також радять відключити на смартфонах Android режим розробника. При використанні повербанка необхідно ще уважно дивитися на повідомлення, які з’являються при його підключенні до мобільника. Наприклад, якщо в повідомленні є фраза «довіряти цьому пристрою» – повербанк містить віруси.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися