Середа, 17 Липня, 2024

Японія залучить штучний інтелект для збільшення народжуваності в країні

Японія стрімко вимирає: лише торік у країні народилося менше 865 000 малюків – рекордно низька цифра для держави з населенням у понад 126 млн. До кінця століття населення країни скоротиться із 126 до 53 млн, і влада вирішила, що час діяти, і профінансує сервіси знайомств. Ті, у свою чергу, використають отримані гроші для того, щоб збільшити народжуваність за допомогою штучного інтелекту.

Штучний інтелект на сайтах знайомств використають для кращого підбору пар. Для розвитку цього напряму влада виділить 2 млрд єн ($19 млн).

В Японії вже популярні локальні сервіси знайомств, однак часто пари в них складають працівники на базі заповнених кандидатами анкет. Через це до уваги береться невелика кількість факторів, наприклад, тільки вік та дохід.

Штучний інтелект має підвищити якість аналізу анкет у сервісах знайомств та видавати більш вдалі пари з урахуванням розширеної кількості факторів, зокрема, хобі, життєвими цінностями тощо.

Деякі експерти вважають, що є кращі способи вкладання грошей для збільшення кількості населення, ніж фінансування сервісів знайомств. Антрополог Сачіко Хорігучі з Університету Темпл каже, що для підняття народжуваності краще допомогти молодим людям заробляти більше. Вона наводить дослідження, яке показало зв’язок між низьким рівнем доходу та втратою інтересу до романтичних відносин у японської молоді.

«Якщо вони не зацікавлені у знайомствах, складання пар буде неефективним, – розповіла експерт. – Якщо ми спиратимемося на технології, доступні роботи, що виконують домашню роботу чи доглядають за дітьми, можуть бути більш ефективними».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися