Землетруси виявлятимуть смартфонами

Національне космічне агентство США NASA розробило систему раннього виявлення та оповіщення про землетруси. Вона заснована на звичайних смартфонах, а тому точність її досить висока.

Нова система використовує для своєї роботи приймачі GPS, якими оснащені практично всі сучасні апарати. Суть ідеї повністю описана в журналі Science Advances. Тисячі смартфонів з приймачами GPS створюють свого роду мережу. Обробляючи дані з багатьох віддалених один від одного джерел, спеціалісти можуть «засікти» землетрус на найраннішій його стадії.

Правда, поки модель працює тільки у випадку дуже сильних землетрусів (від 7 балів за шкалою Ріхтера). При таких поштовхах руйнування в будь-якому випадку будуть величезні, але навіть кілька «запасних» хвилин можуть врятувати сотні життів, кажуть експерти.

Для працездатності такої системи необхідно близько 5000 підключених пристроїв у регіоні майбутнього землетрусу. При цьому від збільшення кількості апаратів понад цю кількість чутливість системи вже практично не змінюється. З нею можна визначати місце епіцентру з точністю до 5 кілометрів, а попередити про землетрус система дозволяє вже через 5 секунд після його появи у товщі земної кори. Це, кажуть науковці, залишає достатньо часу на евакуацію, адже сейсмічні хвилі переміщуються не миттєво.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я