П’ятниця, 24 Травня, 2024

Android-флагмани 2024 року втратять ефективні ядра: Qualcomm змінює ядерний тренд

У 2011 році індустрія смартфонів почала перехід на процесори з різними ядрами, і у 2023 році майже кожен смартфон має три різні ядра у своєму процесорі. Але у 2024 році Qualcomm відмовиться від такого підходу й у своєму флагманському чипі Snapdragon 8 Gen 4 використовуватиме одне ядро для всіх своїх обчислювальних ядер. Чипи серії Snapdragon Gen встановлюються в ключових флагманах Android.

За останнє десятиліття майже всі мобільні чипи на базі ARM використовували дизайн, розділений на високопродуктивні та енергоефективні ядра. Найпоширенішим дизайном є 4+4 чи 2+6, але останні чипи додали ще середні ядра, пропонуючи дизайн 1+3+2+2 або 1+4+4.

Остання інформація у китайській соцмережі Weibo, опублікована китайським джерелом Digital Chat Station, свідчить про те, що наступний флагманський процесор Snapdragon значно спростить речі.

Snapdragon 8 Gen 4 все ще матиме вісім ядер процесора, але він повністю прибирає ефективні ядра. Натомість усі вісім ядер матимуть одне ядро Phoenix. Ймовірно, це ще один індивідуальний дизайн на основі базового ядра від ARM, схожий на ядра Huawei Kryo.

За попередньою інформацією чип Snapdragon 8 Gen 4 має два ядра Phoenix, налаштованих на потужність, разом із шістьма ядрами Phoenix, налаштованими на енергоефективність. Поточний Snapdragon 8 Gen 3 має ядра Cortex X4, Cortex A720 (три 3,2 ГГц і два 3,0 ГГц) і два ядра Cortex A520.

Майбутній процесор для флагманських Android-смартфонів 2024 року має номер моделі SM8750 і, як і раніше, базуватиметься на 3-нм техпроцесі TSMC, але отримає новий графічний процесор Adreno 830.

Поки незрозуміло, як вплине відмова від спеціалізованих енергоефективних процесорних ядер на час автономної роботи. Підхід Qualcomm може стати як проривом, так і провалом. У Qualcomm час від часу виходять провальні процесори. Наприклад, чип Snapdragon 810 виявився таким гарячим, що в Японії до смартфонів на цьому процесорі додавали поради, які допоможуть власникам не обпектися при використанні цих мобільників. А Snapdragon 8 Gen 1 випуску 2021 року виявився гіршим за анонсований в 2019 році Snapdragon 865.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися